ВІДДІЛ ОСВІТИ ІНФОРМУЄ

Дата: 17.08.2017 13:50

Йдуть зміни у шкільній програмі

Міністерство освіти і науки України повідомило, що з 1 вересня 2017 року шкільна програма дещо зміниться. Вчителям молодшої ланки надано нові рекомендації стосовно викладання навчальних предметів.

З початку навчального року частину уроків фізкультури в школах можуть замінити на інші предмети. Вчителям надано змогу, на власний розсуд,  організовувати навчальний процес. Що ж до першокласників, то їм задавати домашні завдання не будуть. Вони з’являться лише з другого класу, але повинні будуть займати не більше 45 хвилин вільного часу дитини. У третьому класі цей час повинен збільшитись до 1 години 10 хвилин, а в четвертому – 1 години 30 хвилин.

Уроки фізкультури можуть бути замінені іншими предметами, але вони повинні нести дітям активне фізичне навантаження і займати більше однієї години на тиждень. Наприклад, це можуть бути танці чи плавання.

МОН забороняє:

1. перевантажувати  молодші класи додатковими завданнями;
  2. задавати домашні завдання на свята, вихідні та канікули;
  3. задавати завдання з додаткової літератури для школярів, такі як розфарбовування, головоломки і таке інше;
  4. у першому класі виставляти оцінки.

МОН надає право вчителю:

1. самостійно визначати, як організовувати навчання;
  2. на власний розсуд, застосовувати методи та прийоми навчання;
  1. оцінювати знання учнів лише з таких предметів, як математика, природознавство, читання та українська мова.

(Інформація взята з "Інформ-ua")