Історична довідка

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА СЕЛО ВЕЛИКІ КОПАНІ

Офіційний сайт Великокопанівської сільської ради – це довідник села Великі Копані Цюрупинського району Херсонської області, в якому представлено різнобічний огляд історії села, археології, культурних та освітніх програм, змальовано економічний та соціальний портрети, включно з програмами економічного та соціального розвитку села, цільовими програмами, переліком та детальною інформацію про комунальні підприємства, пенсійний фонд, кількість зайнятого населення та інші паспортні дані селища. Окремий розділ розповість про всі господарства сільської ради. Усі ці та інші розділи зацікавлять не лише інвесторів, а і спеціалістів, що потребують точних офіційних показників соціально-економічного розвитку с. Великі Копані Цюрупинського району Херсонської області (Україна). Надані інформаційні і статистичні дані регулярно оновлюються.

В розділі «Дошка пошани» та «Наші копанці» йдеться про видатних, яскравих та цікавих людей, які небайдужі до цієї благодатної землі та прикладають багато зусиль до відродження та збагачення рідного краю.

Великі Копані — село, розташоване в 25 км до північного сходу від районного центру. На околиці села проходить однойменна залізнична станція на лінії Херсон — Джанкой. Населення — 6200 осіб, з яких близько 3000 жителів працездатного віку. Сільраді підпорядковано також село Добросілля.

Сільська рада завжди працює над вдосконаленням умов життя місцевих жителів. З 2000 року почалося відродження села Великі Копані. Силами сільського голови та депутатів місцевої ради був взятий курс на те, щоб задовольнити потреби селян та села, зробити їх життя кращім, багатшим духовно.

Першою в районі Великокопанівська сільська рада взяла на свій бюджет дільничну лікарню с. Великі Копані та ФП с. Добросілля. У лікарні відкрито стоматологічний кабінет, куди придбано сучасне стоматологічне обладнання. В ньому безкоштовно лікують жителів сіл, що входять до складу Великокопанівської сільської ради. Лікарня зі стаціонаром на 15 ліжок та амбулаторією, має кабінет для фізичних процедур, який також обладнано сучасною технікою. Придбано і ортопедичне ліжко, для лікування захворювань хребта. Завдяки бюджету сільської ради, дуже затишно та зручно почувають себе дітки у відремонтованому та добре опаленому дитячому садочку з найсучаснішою побутовою технікою.

день освітиСилами сільської ради зроблено капітальний ремонт сільського Будинку культури, який деякий час відлякував мешканців села своїми темними вікнами. Зараз – це центр культурного життя селян. Працюють гуртки художньої самодіяльності, драматичні, танцювальні гуртки, які відвідують із задоволенням і дорослі і діти. Для їх роботи є все необхідне: гарні керівники, сучасна техніка, яскраві костюми.

Наразі відремонтовано всі будівлі, що перебувають на балансі сільради.

При сільській раді працює Рада ветеранів війни та праці, відділення управління соціального захисту населення, під опікою якого знаходяться одинокі люди похилого віку, малозабезпечені сім'ї.

Про роботу депутатів виконкому та особисто голови сільської ради В.Д. Костенко свідчать грамоти від вищих інстанцій. Ось уже два роки наша сільська рада є кращою в районі, про що також свідчать грамоти та нагороди.
Гордістю села на сьогодні є те, що молоді люди не залишають село, а працюють і живуть на рідній землі, на якій вони народились та виросли. Також великим показником добробуту селян є те, що народжуваність перевищує смертність населення. Основними напрямками виробництва в галузі рослинництва є вирощування овочів, садів та виноградників. Пріоритетним інвестиційним напрямком є туризм. Туристичні маршрути містами козацької слави та переходи найбільшою пустелею Європи - Олешківськими пісками - зроблять відпочинок незабутнім.