Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Офіційно оформлені трудові відносини – гарантована соціальна захищеність!

На сьогодні чимало роботодавців ігнорують вимоги трудового законодавства і змушують робітників працювати на невелику заробітну плату, укладаючи з ними договори цивільно-правового характеру, а  часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих витрат на сплату податків і зборів, роботодавці видають працівникам зарплату готівкою, з якої не здійснюються відрахування єдиного соціального внеску. Тобто мова йде про «тіньові» заробітки.

Більшість  людей починає дбати про власну пенсію лише на порозі старості, коли до заслуженого відпочинку рукою подати й зарадити ситуації вже ніяк не можна. Тому про свої соціальні гарантії потрібно починати  піклуватися ще у молодому віці.

Тому важливо, щоб кожна людина знала, що саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок, залежить рівень  її соціального захисту та майбутнього пенсійного забезпечення.

Питання детінізації зайнятості населення, дотримання роботодавцями законодавства про працю в частині встановлення мінімальної заробітної плати та  забезпечення соціального захисту прав працюючих знаходиться на постійному контролі  в головному управлінні Пенсійного фонду України в області.

Для виявлення фактів, що негативно впливають на гарантії пенсійного забезпечення застрахованих осіб, органами Фонду за даними звітності платників здійснюється моніторинг та аналіз чисельності працюючих за договорами цивільно-правового характеру.

         Так, у лютому  2018 року за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ) в області працювало 5,8 тис. осіб або  3% до загальної чисельності застрахованих осіб.  В порівнянні  з груднем 2017 року їх кількість скоротилася на 15,9%, але по окремих роботодавцях відслідковується тенденція збільшення працюючих за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ), що призводить до декларування нижчої заробітної плати.

Несумлінні роботодавці приховують реальні трудові відносини шляхом оформлення договорів ЦПХ, що позбавляє найманих працівників гарантованого права на відпустку, отримання лікарняних, додаткову оплату за роботу у святкові дні та понаднормовий час.

Як приклад,  на одному із підприємств м.Херсона, яке  займається електромонтажними роботами, кількість  працюючих за договорами ЦПХ  збільшилася у лютому  поточного року в порівнянні  з груднем  2017 року в 4 рази  і склала 17 осіб, що в 2,4 рази перевищує штатну чисельність працюючих на  цьому підприємстві.  На іншому підприємстві, яке здійснює  ремонт і технічне обслуговування суден і човнів, кількість осіб, що виконували роботи за договорами ЦПХ збільшилася на 62%  і склала  у лютому поточного року 13 осіб, що в 6,5 рази перевищує штатну чисельність працюючих.

У Білозерському районі  на одному із підприємств, яке займається  вантажними перевезеннями, у  лютому 2018 року за договорами цивільно правового характеру  працювало  39 осіб, що на 11% більше ніж у грудні минулого року. При цьому кількість працюючих за договорами ЦПХ майже в 4 рази перевищує штатну чисельність працюючих на цьому підприємстві. При цьому середня заробітна плата на одного працюючого за договором ЦПХ складає менше  800 грн.

Для проведення контрольно-перевірочних заходів щодо дотримання законодавства про працю головним управлінням Фонду в області  з початку  поточного року  надано до Головного управління Держпраці в області  інформацію по 525 страхувальниках у яких наймані працівники оформлені  за договорами ЦПХ та по яких вбачаються ознаки можливих порушень законодавства про працю. Інспекторами праці за результатами проведених перевірок вже виявлені порушення у 19 суб’єктів господарювання.

Слід пам'ятати, що заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» - це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою. А низька заробітна плата – шлях до отримання мінімальної пенсії на схилі літ.  Саме тому громадяни мають стати на захист своїх прав, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем.

 

Олешківський сервісний центр

Головного  управління Пенсійного

фонду  України в Херсонській області

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь