Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Пенсійна реформа в питаннях і відповідях

Дата: 18.10.2017 08:17
Кількість переглядів: 1007

Фото без опису

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА

в питаннях та відповідях

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” прийнято 03.10.2017 № 2148-VIII. Закон набув  чинності  з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 11.10.2017, деякі пункти застосовуються з 01 жовтня 2017 року, деякі - з січня 2018-го.

Перерахунок пенсій  проведено в 2 етапи:

1 етап –  осучаснення пенсій, за результатами якого  застосовано середній показник заробітної плати по Україні - 3764,40 грн (замість 1197,91 грн). При цьому величина оцінки одного року стажу визначається на рівні 1.

2 етап – перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму з 1312,00 грн до 1452,00 грн (тобто на 140 грн). Відповідно перерахунку підлягають мінімальні розміри пенсій пенсіонерам, що мають повний страховий стаж, та доплати за понаднормативний стаж (для непрацюючих пенсіонерів), а також  підвищення, що обчислюються виходячи із розміру прожиткового мінімуму.

 

Чи необхідно пенсіонерам звертатися до органів Пенсійного фонду?

 

Перерахунок відбувся в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду не потрібно. Виплата  буде проведена додатковими відомостями у жовтні поточного року (якщо сума доплати більше 140 грн) та у листопаді (якщо сума доплати менша 140 грн).

 

Які результати проведеного перерахунку?

 

Після проведених перерахунків підвищення пенсій відбудеться орієнтовно у 93 % херсонських пенсіонерів.

За попередніми розрахунками підвищення до 140 грн отримують 32 % пенсіонерів області,  з 140  до 500 грн  — 35 %, від 500 грн  до  1000 грн12 %, більше 1000 грн — 14 %.

Підвищення пенсії не проводиться одержувачам пенсій за спецзаконами, особам льотного складу цивільної авіації, особам яким пенсію  вже було призначено із розрахунку середньої заробітної плати 3764,40 грн). Це приблизно  7 % пенсіонерів області.

 

Чи підвищаться пенсії осіб, що мають неповний страховий стаж, та до цього часу отримували 949,00 грн?

 

Розмір пенсії пенсіонерів, що мають неповний страховий стаж, а це 42,5 тис.осіб області, складатиме не менше 1373,00 грн.

 

            Чи буде збільшуватись в Україні вік виходу на пенсію?

 

            Реформою не передбачено підвищення пенсійного віку в Україні.

Інша справа, якщо на момент досягнення пенсійного віку людина не має необхідного страхового стажу, тоді їй прийдеться його набувати і відповідно виходити на пенсію пізніше встановленого законом строку.

У 2018 році особи, що матимуть 15 років страхового стажу виходитимуть на пенсію у 63 роки, а вже у 2019 році — у 65 років.

 

Який страховий стаж необхідно мати для призначення пенсії

при досягненні пенсійного віку?

 

            Кількість років необхідного страхового стажу поступово збільшуватиметься починаючи з 01 січня 2018 року з 25 до 35 років щороку на один рік.  Так, для тих, хто досягне пенсійного віку у 2018 році  це 25 років, у 2019 - 26 років, у 2020 — 27 років і так до 2028 року, коли необхідний страховий стаж для призначення пенсії при досягненні пенсійного віку становитиме 35 років.

В період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року непрацюючим особам, які досягли пенсійного віку та не набули страхового стажу, за умови наявності у них не менше 15 років страхового стажу,  органи соціального захисту призначатимуть тимчасову державну соціальну допомогу.

Зазначена тимчасова державна соціальна допомога виплачуватиметься до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії.

 

А що робити, якщо страхового стажу недостатньо? Чи можна укласти договір добровільного страхування?

 

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

При визначенні мінімального розміру пенсії за віком до страхового стажу не враховується період, за який проведено одноразову сплату єдиного внеску.

“Куплений” страховий стаж за минулий період  враховується тільки при визначенні права на пенсію.

Для довідки: на сьогодні мінімальний страховий внесок становить 704 грн.

 

А на що можуть розраховувати громадяни, які мають менше 15 років страхового стажу?

 

Особам, які не матимуть 15 років стажу, органи Пенсійного фонду пенсію не призначатимуть. Така особа може звернутися після досягнення 65 - річного віку до органів соціального захисту населення для призначення державної допомоги.

 

Чи будуть перераховані статусні підвищення

та підвищення за особливі заслуги перед Україною?

 

Пенсії за особливі заслуги та  статусні підвищення встановлюються у відсотках від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Оскільки прожитковий мінімум підвищився до 1452,00 грн, то відповідно будуть перераховані і ці складові пенсійної виплати.

 

Чи будуть підвищені розміри пенсій інвалідам та пенсії у зв'язку з втратою годувальника?

 

Пенсії особам з інвалідністю та у зв'язку з втратою годувальника також перераховуються відповідно до законодавства.

Але в будь-якому разі, пенсія особам з інвалідністю та у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця не може бути менша 1452,00 грн, на двох – 1742,40 грн (120 % від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб), на трьох і більше – 2178,00 грн (150 % від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб).

 

Чи буде враховано до страхового стажу раніше набутий трудовий стаж?

 

До страхового стажу для призначення пенсій зараховується власно страховий стаж — період, за який страхові внески сплачені у сумі не меншій за мінімальну,  а також трудовий стаж до 2004 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь