ОЧІКУВАНИЙ ПЕРЕРАХУНОК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ 2018 р.

Частина 4 статі 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачає, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

До прийняття відповідного Закону (опрацювання якого проводиться Кабінетом Міністрів із залученням представників силових відомств) Урядом прийнято постанову від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яка визначила порядок виплати та розміри проведення перерахунку пенсій військовослужбовців відповідно до вищезазначеної статті Закону.

І. Зокрема, військовослужбовцям та деяким іншим особам (окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) перерахунок здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» – окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 01 січня 2018 року у таких розмірах:

з 01 січня 2018 р. - 50%;

з 01 січня 2019 р. -75%;

з 01 січня 2020 р. - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018р.

ІІ. Для колишніх працівників міліції перерахунок здійснюватиметься із урахуванням грошового забезпечення поліцейського за січень 2016 р., визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, при цьому розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою(посадами) поліцейського за січень 2016 року. При цьому виплата пенсії в новому розмірі розпочнеться з січня 2018 року (буде проведена доплата між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01 січня 2018 року по місяць нарахування по перерахунку). Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 01.01.2018 та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

- з 01.01.2019 по 31.12.2019 - щомісяця окремою сумою у розмірі 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

- з 01.01.2020 - щомісяця окремою сумою у розмірі 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Органи Пенсійного фонду займаються забезпеченням цього перерахунку відповідно до цієї постанови. По - перше, до 3-го березня п. р. мають бути підготовані списки, які будуть направлені до силових відомств та в подальшому здійснені перерахунки на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення (які будуть видані відповідними Міністерствами та відомствами), що враховується для перерахунку пенсії.

Перші перераховані суми пенсій будуть вже в березні поточного року, по мірі надходження довідок про грошове забезпечення будуть проведені перерахунки пенсійних виплат.