Великокопанівська сільська об'єднана територіальна громада

Херсонської області

Пенсійне забезпечення квітень 2018 р.

Олешківський сервісний центр  Головного управління

Пенсійного фонду України в Херсонській області

відповідає на актуальні  питання мешканців району

 щодо пенсійного забезпечення:

 

 

Питання. Я вийшла на пенсію у 55 років (мій пенсійний вік – 58 років). За це з моєї пенсії вираховують 18 %, хоча маю 37 років 9 місяців страхового стажу. Скільки я маю отримувати пенсії?

 

Відповідь. Розмір  пенсії за віком визначається  згідно зі статтями 27,28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) з урахуванням набутого страхового стажу та обчисленої у встановленому порядку заробітної плати.

Відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядається без застосування зниження пенсії з дня, наступного за днем завершення цього періоду. Отже, якщо Вам призначено пенсію за три роки до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку (58 років), то в повному обсязі пенсія буде виплачуватися по досягненню 61 року (58 років + 3 роки).

Розмір пенсії, призначений відповідно до цього пункту, не може бути меншим ніж розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений законом ( з 01.10.2017 -1452,00 грн).

Оскільки Ви скористалися правом виходу на пенсію відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, розмір Вашої пенсії за віком обчислений з урахуванням страхового стажу та заробітної плати не може бути менше 1452,00 грн.

 

Питання: Я маю доньку, яка у віці 7 років травмувалась. Із 8 до 18 років її було визнано дитиною-інвалідом, і вона отримувала пенсію. Чи маю я право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку як мати дитини-інваліда ?

 

Відповідь: Відповідно до пункту 3 статті 115 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” право на призначення дострокової пенсії за віком мають матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до  шестирічного віку, - після досягнення 50 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років. При цьому до числа осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років.

Пунктом 2.18 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 зазначено, що визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком закладів охорони здоров'я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, надається відповідно висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку, та/або висновок МСЕК про можливість настання інвалідності до досягнення особою 18-ти років (висновок про час настання інвалідності).

Питання призначення Вам дострокової пенсії за віком буде розглядатися за умови наявності   вищезазначених документів закладів охорони здоров'я.

 

Питання: Який вік виходу на пенсію багатодітних матерів? Чи належать до них жінки, які народили трьох або чотирьох дітей?

 

Відповідь: Умови призначення пенсії багатодітнім матерям визначено пунктом 1 статті 115 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Зокрема, право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років мають жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу. Жінки, які мають трьох або чотирьох, не належать до тих, кому законодавство надає право на призначення дострокової пенсії за віком.

 

 

Питання. Мені 54 роки. Чи матиму я право на грошову допомогу у розмірі 10 місячних пенсій у разі виходу на пенсію? Мій стаж 32 роки. Працювала вчителькою, зараз не працюю.

 

Відповідь. Починаючи з жовтня 2011 року Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено виплату грошової допомоги, яка не підлягає оподаткуванню, в  розмірі десяти місячних пенсій особи станом на день її призначення.  

Грошова допомога надається за таких умов:

якщо пенсія за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” призначається після 1 жовтня 2011;

якщо  на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 зазначеного Закону, особа працювала в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е”-”ж” ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення”;

якщо страховий стаж на зазначених посадах становить 35 років для чоловіків,           30 років для жінок;

якщо до цього особа не отримувала будь-яку пенсію.

Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011   № 1191.

Згідно з цим Порядком до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної та комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів “е” і  “ж” статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 “Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років”.

Для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений відповідно згідно зі статтями 27 і 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, станом на день її призначення.

Отже, якщо на час досягнення пенсійного віку Ви будете працювати в закладі чи установі державної або комунальної форми власності на посаді, робота на якій дає право на призначення пенсії за вислугу років, за наявності не менше 30 років страхового стажу на зазначених посадах, у разі досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та за умови, що до цього Ви не отримували будь-яку пенсію, Вам буде призначено грошову допомогу в розмірі 10 пенсій. 

 

 

Питання. Народилася у червні 1962 року, маю 31 рік страхового стажу, виховала 3-х дітей. У якому віці я матиму право на пенсію за віком?

 

Відповідь: Відповідно до абзацу 1 статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років  по    31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу - не менше 25 років.

            Протягом 2018 - 2028 року показник необхідного страхового стажу збільшуватиметься на 12 місяців щорічно.

            Пенсійного віку 60 років Ви досягнете у 1922 році, тому необхідний страховий стаж  для вас складатиме не менше 29 років.

            Отже, за наявності 31 року страхового стажу  право на пенсію за віком Ви набудете по досягненню віку 60 років.

            Чинним законодавством не передбачено призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку матерям, які народили трьох дітей.

Одночасно повідомляємо, що за період до 01.01.2005 час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми  до досягнення кожною дитиною трирічного віку    зараховується     до страхового стажу на підставі записів у трудовій книжці та свідоцтв про народження дітей.   Із 01.01.2005 до страхового стажу зараховується період     отримання    допомоги    по    догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або допомоги   при   народженні дитини на підставі даних системи персоніфікованого обліку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь