Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Думки журналістів про Великокопанівську громаду

Великокопанівська ОТГ: «До успіху – спільними зусиллями»

Фото без опису

Об’єднана громада, що утворилася наприкінці минулого року, згуртувавши три населені пункти двох сільських рад – Великокопанівської та Абрикосівської, за короткий проміжок часу змогла зібрати навколо себе міцну високопрофесійну команду фахівців з місцевого самоврядування. Окрім спеціалістів з Абрикосівської сільради сюди залюбки перейшли навіть з апарату сусідньої ОТГ та їздять на роботу за десяток кілометрів з міста Олешки – районного центру. Стрімкий розвиток об’єднаної громади та завзятість сільського голови Валентини Костенко та її команди за взірець досвіду беруть не лише на теренах області, а й ОТГ з інших регіонів. Тож зустрічати делегації, в тому числі й іноземні, тут уже звикли й завжди готові ділитися набутками, бо й самі ніколи не проминають можливості вчитися.

Надійним партнером громади – від процесу її утворення та подальшого становленнябуло і залишається Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України та регіональні консультанти АМУ в Херсонській області. Кожна зустріч сповнена конструктиву, як от і прес-тур «Олешківська глибинка: неупереджений погляд», організований 14 вересня до Великокопанівської ОТГ у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує АМУ.

Журналісти регіональних ЗМІ мали можливість не тільки ознайомитися з особливостями поточного стану становлення громади в її адміністративному центрі, а й відвідати Абрикосівку, познайомитися з роботою численних об’єктів соціально-культурної сфери, комунальним господарством, роботою місцевого відділення поліції. Помилуватися загальним благоустроєм та тим, як селяни дбайливо доглядають за своїми обійстями, адже села потопають у зелені та квітах.

Все – в родину

Після створення ОТГ, люди остаточно зрозуміли, що процвітання їх населених пунктів – лише в їх руках.

- До об’єднання бюджет Великих Копанів був 6 мільйонів, а Абрикосівки – 400 тисяч. Зараз наш загальний бюджет став 32 мільйони гривень. Майже половина надходжень – це акцизний податок. Цифра велика, проте і видатків у нас стало більше, бо ми ж тепер всі соціальні об’єкти утримуємо власним коштом, – розповіла сільська голова Валентина Дмитрівна Костенко.

Фото без опису

Спочатку в об’єднаній громаді створили власне комунальне підприємство «Великокопанівське». Воно займається буквально всім – дороги, обрізка дерев, скошування трави, прибирання сміття, навіть власний ритуальний магазин відкрили. Але і на цьому вирішили не зупинятись. Аби людям було де проводити свята, сільрада викупила старе приміщення і облаштувала в ньому велику банкетну залу на 170 місць. У сусідній будівлі також почали робити ремонт. Там хочуть зробити для молоді дискотеку з баром.

Фото без опису

Фото без опису

 

Є в громаді навіть власна їдальня та готель!

- До нас дуже багато приїздять людей, аби працювати на місцевому ринку. Дуже часто людям ніде переночувати і вони сплять прямо в машинах. То ж ми подумали – а чому б не зробити для них готель? Викупили старе приміщення, так само облаштували й їдальню. Ми знаємо, що зараз багато хто в інших громадах намагається продати все, що можна. А ми ж навпаки – намагаємось скупити все, що можна. І зробити там щось корисне для людей. До речі, найближчим часом хочемо відкрити комунальну аптеку. Аптеки у нас є, але вони приватні і жодна не працює за державною програмою «Доступні ліки». А ми зробимо, щоб люди могли отримувати безкоштовні медикаменти і купувати ліки без фантастичних націнок, – розповідає Валентина Дмитрівна.

Зрозуміло, що на втілення будь-яких амбітних планів необхідні кошти. Де їх взяти? Писати проекти. Зараз цим у сільській раді займається не окремий відділ, а заступник голови з гуманітарних питань Надія Круц.

- Ми подавались на проект Добре. Але вони сказали, що в нас і так все дуже добре. Вони дають кошти на щось невелике – освітлення, дитячі майданчики тощо. А у нас все це є. У нас зараз більш амбітні та глобальні проекти, – розповідає Надія Миколаївна.

Найбільшою проблемою в громаді лишається стан доріг. Тому громада зараз активно займається вирішенням цього питання.

Стадіону – бути

Місцеве комунальне підприємство опікується і стадіоном. Там не лише займаються діти. А функціонують дві професійні футбольні команди. А тренують їх спеціалісти херсонського «Кристалу». Усі витрати на форму, інвентар сільрада взяла на себе. Також навела лад у роздягальнях, а зараз планують огородити територію стадіону. І зробити яскравий центральний вхід. Бо поки що стадіон більше – неогороджена земельна ділянка із травою.

Фото без опису

Фото без опису

На території адмінцентру розташовується один з найбільших оптових сільськогосподарських ринків південної України. Добре це чи погано – окрема тема, однак чепурне мальовниче село сьогодні серйозно потерпає через забитість транспортом автотраси, яка пролягає через населений пункт. Постійні автозатори та сміття, яке летить з вікон автівок, добряче допікає сільським жителям та комунальникам. Хоч і справляються з цим вони на відмінно.

Все для людей

На території громади працює відділення №6 Олешківського відділу поліції. Працюють в ньому двоє дільничних інспекторів поліції. А за рахунок громади – ще й громадський помічник дільничного. Поліцейські кажуть, що сільська рада жодного разу не відмовила їм в допомозі. Так, їм регулярно виділяють кошти на оплату електроенергії, придбання форменого одягу, паливно-мастильних матеріалів, канцтоварів, комп’ютерної техніки.

Окрім цього, сільська рада подбала і про безпеку. І за власні кошти встановила 8 камер відео­спостереження.

Фото без опису

Фото без опису

Пишається об’єднана громада і ясла-садочком «Ягідка», що розташований у Великих Копанях. Зараз його відвідують 142 дитини. Працюють з дітками педагоги, музичний керівник, інструктор з фізичного виховання, логопед і психолог. У садочку нові ігрові майданчики для дітей, які облаштували з фантазією. А ще – парк, який спеціально створили для малечі. Там, на галявинках, дітки не лише знайомляться із рослинним світом. А й займаються гімнастикою. І все – заради розвитку здорових і допитливих громадян громади.

Фото без опису

Фото без опису

 

Кількість населення в ОТГ наближається до 7,5 тисячі осіб, з них понад півтисячі дошкільнят на майже 900 школярів. Тож тут мусили зберегти шкільну мережу, яка представлена Великокопанівською та Абрикосівською ЗОШ І-ІІІ ст. В обох селах працюють дитячі садки, причому сьогодні тут гострий дефіцит місць.

Осередок культури

Вразив учасників прес-туру і Будинок культури у Великих Копанях – величезна споруда, доглянута як зовні, так і внутрішньо. Тут, немов у вулику, розташовується безліч художніх колективів, гуртків. Причому, заняття до душі знаходять люди будь-якого віку. Власний цех з пошиття сценічного вбрання та величезна костюмерна навіть не вміщуються в одній споруді. Зберегли в ОТГ і сільський клуб у Добросіллі та сільський будинок культури в Абрикосівці, а ще місцеві бібліотеки для дітей та для дорослих з регулярним оновленням комп’ютерної техніки, книжкового фонду, періодики тощо, розповідає в.о. старости с. Абрикосівки Любов Тимчак.

Фото без опису

 

До речі, завідує усією культурою в об’єднаній територіальній громаді молодий спеціаліст – Андрій Пономаренко. Разом із дружиною та дітками сільрада запросила його на роботу. І не лише дала зарплату, а й придбала їм будинок. Ось так піклуються про власних спеціалістів.

Охорона здоров’я

Журналісти також переглянули комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великокопанівської сільської ради, у підпорядкуванні якого перебувають Великокопанівська амбулаторія з дільницею загального прак­тики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти в Добросіллі та Абрикосівці. Заклади, як і скрізь у сільській місцевості, наразі гостро відчувають дефіцит лікарських кадрів. Сьогодні тут послуги надають 2 сімейні лікарі, середній та молодший медперсонал. Є власна клінічна лабораторія, фізіотерапевтичний кабінет, є й можливість на місці отримати стоматологічні послуги. Для малюків облаштували яскравий кабінет з іграшками, спеціальними вагами та столиком. До речі, за словами лікарів, місцеві батьки майже не відмовляються робити діткам щеплення.

Фото без опису

Фото без опису

Все є, лише фахівців не вистачає.

- Громада готова надати спеціалістам, які зголосяться працювати в ОТГ, житло і навіть оплатити навчання. Однак чекати, доки ті закінчать вуз та пройдуть інтернатуру тут часу немає – вони потрібні тут і зараз, – підкреслює заступник сільського голови з гуманітарних питань Надія Круц.

Зі слів голови ОТГ Валентини Костенко, сьогодні, попри перешкоди та труднощі перехідного періоду, вона шкодує лише про одне – що не об’єдналися раніше, що надто довго чекали, поки всі сусіди зголосяться створити громаду в рамках Перспективного планування формування громад області, а від того багато втратили – і часу, і грошей, і нереалізованих ідей. Проте над всім цим громада зараз активно працює. І буде втілювати в життя спільними зусиллями.

Ольга Шостак

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь