Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Великокопанівська ОТГ: осередок сталого розвитку, чіткої командної роботи та гостинності на Херсонщині 18/09/2017

Об’єднана громада, що утворилася наприкінці минулого року, згуртувавши три населені пункти двох сільських рад – Великокопанівської та Абрикосівської, за короткий проміжок часу змогла зібрати навколо себе міцну високопрофесійну команду фахівців з місцевого самоврядування. Окрім спеціалістів з Абрикосівської сільради сюди залюбки перейшли навіть з апарату сусідньої ОТГ та їздять на роботу за десяток кілометрів з міста  Олешки – районного центру. Стрімкий розвиток об’єднаної громади та завзятість її сільського голови Валентини Костенко та її команди за взірець досвіду беруть не лише на теренах області, а й ОТГ з інших регіонів. Тож зустрічати делегації, в тому числі й іноземні, тут уже звикли й завжди готові ділитися набутками, бо й самі ніколи не проминають можливості вчитися.

Надійним партнером громади – від процесу її утворення та подальшого становлення було і залишається Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України та регіональні консультанти АМУ в Херсонській області. Кожна зустріч сповнена конструктивну, як от і прес-тур «Олешківська глибинка: неупереджений погляд», організований 14 вересня до Великокопанівської ОТГ у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні»  ПУЛЬС, який реалізує АМУ.

Журналісти регіональних ЗМІ мали можливість не тільки ознайомитися з особливостями поточного стану становлення громади в її адміністративному центрі, а й відвідати Абрикосівку, познайомитися з роботою численних об’єктів соціально-культурної сфери, комунальним господарством, роботою місцевого відділення поліції. Помилуватися загальним благоустроєм та тим, як селяни дбайливо доглядають за своїми обійстями, адже села потопають у зелені та квітах. А ще побувати на концерті, влаштованому місцевими аматорами сцени для численних гостей громади, адже в один день з прес-туром громада зустрічала ще й норвезьку делегацію у рамках проекту, який діє на її території.

Великі Копані, Добросілля та Абрикосівка мають розгалужену мережу об’єктів освітнього, медичного, соціально-культурного призначення, які збережені після створення ОТГ в повному обсязі. На території адмінцентру розташовується один з найбільших оптових сільськогосподарських ринків південної України. Добре це чи погано – окрема тема, однак чепурне мальовниче село сьогодні серйозно потерпає через забитість транспортом автотраси, яка пролягає через населений пункт. Постійні автозатори та сміття, яке летить з вікон автівок, добряче допікає сільським жителям та комунальникам. Хоч і справляються з цим вони на відмінно.

Директор КП «Великокопанівське» Лариса Самойлова своїми підлеглими задоволена. Спільно вони продемонстрували журналістам техніку, оновленням парку якої опікується ОТГ. Профільним видом діяльності комунального підприємства є надання населенню послуг з централізованого водопостачання, збирання, зберігання та утилізації ТПВ. А ще займається оранкою, дискуванням, фрезуванням городів місцевих мешканців усіх трьох сіл. На балансі КП перебувають банкетна зала для урочистих подій, величезний доглянутий сільський стадіон, приміщення колишньої їдальні, яке після реконструкції стане місцем для молодіжної «дискотеки», а ще магазин ритуальних послуг та 5 кладовищ. Утримання всіх об’єктів у належному стані вимагає чимало зусиль та ресурсів. 

Кількість населення в ОТГ наближається до 7,5 тисячі осіб, з них понад півтисячі дошкільнят на майже 900 школярів. Тож тут мусили зберегти шкільну мережу, яка представлена Великокопанівською та Абрикосівською ЗОШ І-ІІІ ст. В обох селах працюють дитячі садки, причому сьогодні тут гострий дефіцит місць. Представники ЗМІ відвідали освітні заклади в обох селах та залишилися приємно враженими, як про них дбають у громаді, педколективи, учні та їх батьки.

Журналісти також переглянули комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великокопанівської сільської ради, у підпорядкуванні якого перебувають Великокопанівська амбулаторія з дільницею загального практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти в Добросіллі та Абрикосівці. Заклади, як і скрізь у сільській місцевості, наразі гостро відчувають дефіцит лікарських кадрів. Сьогодні тут послуги надають 2 сімейні лікарі, середній та молодший медперсонал. Є власна клінічна лабораторія, фізіотерапевтичний кабінет, є й можливість на місці отримати стоматологічні послуги. Громада готова надати спеціалістам, які зголосяться працювати в ОТГ, житло і навіть оплатити навчання, однак чекати, доки ті закінчать вуз та пройдуть інтернатуру тут часу немає – вони потрібні тут і зараз, підкреслює заступник сільського голови з гуманітарних питань Надя Круц .

 

Вразив учасників прес-туру і Будинок культури с. Великі Копані – величезна споруда доглянута як зовні, так і внутрішньо – тут немов у вулику розташовується безліч художніх колективів, гуртків. Власний цех з пошиття сценічного вбрання та величезна костюмерна навіть не вміщуються в одній споруді. Зберегли в ОТГ і сільський клуб у Добросіллі та сільський будинок культури в Абрикосівці, а ще місцеві бібліотеки для дітей та для дорослих з регулярним оновленням комп’ютерної техніки, книжкового фонду, періодики тощо, розповідає в.о. старости с. Абрикосівки  Любов Тимчак.

Під час зустрічі журналістів з апаратом сільської ОТГ вони мали можливість дізнатися про особливості становлення громади, труднощі та перші спільні успіхи, стратегічне планування розвитку, про роботу, зокрема, відділу освіти ОТГ, який працює над підвищенням якості надання освітніх послуг у громаді, зокрема, зорієнтованим на профільне навчання. Зі створенням ОТГ тут дбають про нарощування інвестицій саме в освітню галузь громади, як особливо перспективну.

Є в ОТГ і опорний пункт охорони правопорядку, де розмістилося відділення поліції. Осередок поліції у селі з відповідним штатом правоохоронців забезпечує безпеку та правопорядок. На їх сприяння в ОТГ покладають завжди великі надії.

Зі слів голови ОТГ Валентини Костенко, сьогодні, попри перешкоди та труднощі перехідного періоду, вона шкодує лише про одне – що не об’єдналися раніше, що надто довго чекали, поки всі сусіди зголосяться створити громаду в рамках Перспективного планування формування громад області, а від того багато втратили – і часу, і грошей, і нереалізованих ідей. Як вимогливий керівник вона ставить завищену планку собі та вимагає від підлеглих творчості, ініціативи, контролю та відповідальності.

За інформацією Херсонського РВ АМУ

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь