ЯК ПРИВЧИТИ ДО ПОРЯДКУ
ЯК ПРИВЧИТИ ДО ПОРЯДКУ
Бажання бачити навколо себе чисте, прибране приміщення і знати, де шукати потрібну річ, - доволі пізнє надбання людини. Усвідомлення необхідності стежити за порядком нерідко формується у період після підліткового віку, а найчастіше — коли створює власну сім'ю і відокремлюється від батьків. Тому не варто чекати, що дитина проявить ентузіазм та відповідальність під час прибирання квартири.
Педантичні, акуратні діти (особливо дівчатка) розкладають все по місцях, але це не звичка, а риса характеру. До речі, зворотним боком медалі може бути відсутність безпосередності в поведінці, невміння захоплюватися грою. А діти, які охоче граються, не можуть миттю заспокоїтися, тому іграшки, як правило, залишаються там, де їх кинули.
Психологи вважають: там, де дорослі постійно підтримують в оселі чистоту, дитина теж долучиться до цього процесу. У разі ж якщо виховання лицемірне (батьки вимагають порядку, залишаючись байдужими до нього самі), ефективним воно не буде. Тому прислухайтесь до практичних порад батькам.
Малюк наслідує дорослих. За покладену на місце іграшку його обов'язково треба похвалити, щоб підтримати бажання бути дорослим.
Намагайтеся по змозі обмежувати територію, на якій грається дитина. По-перше, йому самому буде незручно чіплятися об розкидані іграшки, а по-друге - „батьки теж люди": якщо прибирати доведеться все ж таки дорослим, це легше зробити у маленькій кімнаті, ніж у всьому будинку.
Прибирання не має переривати гру чи заважати гратися. Недобудований замок із кубиків розбирайте лише з дозволу дитини, щоб не завадити розвитку її творчого начала. Зачекайте з прибиранням й у разі якщо до дитини завітали гості чи вона займається чимось цікавим.
Прибирання в дитячій кімнаті робіть разом з дитиною. її внесок у справу буде невеликий, та малюк зрозуміє, що й він має певні обов'язки. Тим більше що діти з задоволенням виконують посильні доручення батьків: годують рибок, поливають квіти, витирають пил. Щоб привчити сина чи доньку до порядку, їх слід залучити до побутових буденних справ. Спільна робота - основа взаєморозуміння.