Засідання "День голови територіальної громади"

День голови пройшов плідною співпрацею

14 листопада 2017 року на базі Великокопанівської сільської ради відбулося засідання «День голови територіальної громади». До Великокопанівської громади завітали представники районної ради, районної державної адміністрації та голови сіл, селищ і громад Олешківського району.

Після вітальних слів Євгенія Рищука – заступника голови Херсонської ОДА, Павла Потоцького – голови Олешківської райради та його заступника Костянтина Буганова, про підсумки за результатами першого року роботи Великокопанівської сільської ради – об’єднаної територіальної громади, було доведено до відома Великокопанівським сільським головою Валентиною Костенко та в. о. старости Любов’ю Тимчак. Гостям було повідомлено про всі досягнення, здобутки, проблеми та труднощі, які постали перед громадою. Сільським головою було висвітлено проблему землі, а саме: орендна плата  ПАТ «ім. Фрунзе» та ПрАТ «Радужне» , відповідно до рішень суду, повинна сплачуватися у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а сплачується, як і раніше, у розмірі земельного податку. Представники райради та райдержадміністрації пообіцяли допомогти у вирішенні даного питання. Свою підтримку у допомозі висловив й Сергій Носенко – начальник Олешківського відділення Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області.

Тетяна Шушко – начальник відділу освіти Великокопанівської сільської ради – повідомила про створення, структуру та організацію роботи  відділу освіти. Говорилося про процес передачі Великокопанівської  та Абрикосівької ЗОШ I-III ступенів, садочків «Ягідка» с. Великі Копані та «Пурпурова квітка» с-ща Абрикосівка від районного відділу освіти до новоствореного у Великокопанівській громаді.

Нагальним питанням на засіданні була і медицина. Виступ головного лікаря КЗ «ОЦПМСД» Світлани Сердюкової був насиченим, змістовним, але викликав чимало запитань. Свою незгоду висловила і Валентина Костенко, коли почався розподіл жителів на «ваших» і «наших», сказавши: «Немає пацієнтів вашої громади і нашої громади. Ми єдина громада і повинні допомагати один одному, тим паче,  якщо це стосується здоров’я людини! Наші лікарі не відмовляють у прийомі громадян, наприклад, с. Раденськ чи с. Тарасівка. А скільки людей з різних куточків України, що приїздять на с/г ринок «Нежданна», звертається за медичною допомогою до наших лікарів, і жоден лікар не запитав про прописку, і не відмовив. Надали консультацію чи допомогу, бо вони лікарі! Медицина на сьогодні  у нас безкоштовна і повинні приймати людей там, куди вони звернуться!».

Виступали під час засідання представники районної державної адміністрації:

•  Валерій Котюк, начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту;
  • Майя Карпе, начальник фінансового управління;
  •  Тетяна Височина, заступник начальника управління соціального захисту населення, з вуст якої було почуто слова похвали про роботу відділу з питань сім’ї, молоді охорони дитинства та соціальної роботи Великокопанівської сільської ради.

Декілька слів про співпрацю з ОТГ та місцевими радами району Олешківського відділення поліції Новокаховського відділу поліції ГУ національної поліції  в Херсонській області було сказано Сергієм Ященком – полковником, начальником Олешківського відділення поліції.

На засіданні обговорювалося багато різних питань, які хвилювали голів, давалися поради та їх плани реалізації в майбутньому.