Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА в питаннях та відповідях (продовження)

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА

в питаннях та відповідях

 

Чи буде відновлено виплату пенсії працюючим пенсіонерам у призначеному розмірі?

 

Виплата пенсій працюючим пенсіонерам здійснюватиметься у призначених розмірах, без здійснення відрахувань 15 відсотків.

Науковцям, які працюють на наукових посадах, виплата наукової пенсії  здійснюватиметься у повному обсязі.

 

Чи передбачено  скасування пенсій державним службовцям?

З 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України “Про державну службу”, статтею 90 якого передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тобто на загальних підставах.

У перехідний період право на пенсію державного службовця мають особи, які станом на 01.05.2016 року набули не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, а в особи, які не є державним службовцем на цю дату, не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” 

            При цьому, для призначення пенсії державний службовець повинен мати загальний стаж — не менше 35 років для чоловіків та 30 років для жінок.

            Раніше призначені державним службовцям пенсії не перераховуються.

Передбачається автоматичне перерахування цих пенсій на загальних підставах, якщо розмір пенсій у такому разі буде вищим. При цьому, особа може особисто звернутися до органів Пенсійного фонду для зарахування страхового стажу, набутого після призначення пенсії.

У будь-який час державний службовець може повернутися до раніше призначеної виплати.

 

Який  розмір мінімальної пенсії за віком після ухвалення змін до пенсійного законодавства?

 

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу, а в жінок — 30 років встановлено в розмірі  1452,00 грн.

З 1 січня 2018 року для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж визначено (35 років у чоловіків і 30 років у жінок), мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в пропорційно меншому розмірі, виходячи з прожиткового мінімуму, визначеного для непрацездатних осіб, але не менше 1373,00 грн.

 

Чи будуть призначатися дострокові  пенсії,

 у тому числі пенсії за вислугу років  та пенсії на пільгових умовах?

 

Законом передбачено скасування призначення пенсій за вислугу років (за певними винятками, зокрема для осіб, які вже мають необхідну вислугу років і досягли передбаченого законом віку);

            Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (у 50 років); військових — учасників бойових дій (у 55 років); ліліпутів і диспропорційних карликів (40/45 років); чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).

Також право на пенсію на пільгових  умовах зберігається для працівників, зайнятих на роботах за Списками № 1 та № 2, трактористів-машиністів- чоловіків, зайнятих на підприємствах сільського господарства, трактористів — машиністів жінок, доярок, робітниць текстильного виробництва, водіїв міського пасажирського транспорту та великовагових автомобілів на шкідливих виробництвах.

             Чи буде скасовано  зменшення розміру пенсії жінкам, які вийшли

на пенсію у 55 років?

Зменшення розміру пенсії за віком застосовується до досягнення віку, визначеного за схемою для відповідної вікової категорії, та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою віку.

Розмір такої дострокової пенсії не може бути меншим ніж  1452,00 гривні.

            Чи будуть перераховані пенсії інвалідам внаслідок трудового каліцтва та профзахворювання?

Раніше призначені пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії у разі втрати годувальника із зазначених причин перераховуються за нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, які відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду (з дати опублікування  Закону — з 11.10.2017).

Чи можна буде перераховувати пенсію через кожні два роки після призначення пенсії?

Так, право звернутися за перерахунком пенсії у працюючих пенсіонерів залишається.

Надалі органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводитимуть перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення

На що можуть сподіватися майбутні пенсіонери.

Які особливості при призначенні пенсії підготував новий Закон?

До 01.01.2018 року при призначенні пенсій застосовуватиметься коефіцієнт страхового стажу 1,35, з 01.01.2018 — одиниця.

У цьому році при призначенні пенсій застосовуватиметься середня заробітна плата по Україні 3764,40 грн, в наступному році — нова середня заробітна плата за 2 роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

 А які зміни передбачено для військових пенсіонерів?

Виходячи із прожиткового мінімуму 1452 грн здійснено перерахунок пенсії військовим пенсіонерам. Перерахунок здійснено в автоматичному режимі, що не потребує додаткового звернення пенсіонерів.

Внесено зміни в статтю 54 військового Закону, що дозволило з 1 жовтня поновити виплату пенсій особам, що працюють на спецпосадах без урахування одержуваної заробітної плати (доходу).

Зміни стосуються виплати пенсії в разі втрати годувальника студентам, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців). Студенти матимуть право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення ними 23 років. Діти-сироти мають право на пенсію в разі втрати годувальника до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

            Також , Кабінету Міністрів України доручено підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.

Олешківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь