Увага, змінено розмір мінімальної зарплати! 2018 р.

Олешківське об’єднане управління Пенсійного фонду України звертає увагу на те, що з 1 січня 2018 року зросла мінімальна зарплата, яку затверджено Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”. Відтепер місячний розмір мінімальної заробітної плати становитиме 3 723 грн., а погодинний – 22,41 гривні. Варто зазначити, що розмір мінімальної зарплати впливає на розрахунок мінімального страхового внеску та максимальну величину бази нарахування єдиного соціального внеску. Таким чином, з 1 січня мінімальний страховий внесок становитиме 819,06 грн. (3723 грн. х 22%), а максимальна величина бази нарахування ЄСВ – 55 845 грн. (3723 грн. х 15). Важливо, що у разі нарахування основному працівнику (не інваліду) заробітної плати менше мінімальної (працівник працює за умов неповного робочого часу), єдиний соціальний внесок все одно становитиме 819,06 грн. Таким чином, забезпечується захист прав застрахованих осіб, оскільки страховий стаж це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Кожна особа має можливість постійно контролювати відомості щодо розміру нарахованої заробітної плати та зарахування страхового стажу. Для цього необхідно один раз звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України та зареєструватись, як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua).