Важливо: страховий стаж фізичних осіб - підприємців

Зазвичай, словосполучення «Пенсійний фонд» більшість асоціює
з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, головне управління Пенсійного фонду України в області виконує важливу соціальну функцію – забезпечує своєчасну виплату пенсій та допомог більше ніж 293 тис. громадянам Херсонщини.

Проте сфера діяльності Пенсійного фонду набагато різноманітніша. Одним із важливих обов’язків є ведення реєстру застрахованих осіб, який формується на підставі звітності поданої страхувальниками (роботодавцями) до органів державної фіскальної служби.

Однією з великих категорій страхувальників є фізичні особи - підприємці. В противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу.

Нагадаємо, що страховий стаж особи – це період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

Таким чином, для зарахування періоду діяльності особи, як фізичної особи - підприємця, повинні бути виконані певні умови. А саме: сплатити єдиний внесок (не менше мінімального страхового внеску), подати річну звітність та переконатись, що відомості зі звіту завантажено до реєстру застрахованих осіб.

Підприємцям слід пам'ятати, що звіт із помилками не вважається поданим та інформація з нього не може потрапити до реєстру застрахованих осіб.

Хочемо привести деякі аналітичні дані. На сьогодні по Херсонській області рахується 1,2 тис. річних звітів за 2017 рік, в яких виявлено помилки. Саме тому відомості щодо періоду діяльності за минулий рік у цих підприємців відсутні у реєстрі застрахованих осіб та не будуть зараховані до страхового стажу і приймати участь  при призначенні пенсії у майбутньому.

Для відновлення страхового стажу підприємцю необхідно виправити помилки у звітності та повторно подати річний звіт за 2017 рік до органів державної фіскальної служби.

Слід зауважити, що Пенсійний фонд надає можливість кожному громадянину, включаючи й приватних підприємців, безкоштовно контролювати зарахування періодів діяльності до страхового стажу. Для цього необхідно зареєструватись, як користувач веб-порталу Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua), та зайти до свого особистого кабінету.

Олешківський сервісний центр

Головного управління Пенсійного фонду