Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Чи зберігаються вимоги щодо страхового стажу та заробітку, які діяли за раніше чинним законодавством?

Чи зберігаються вимоги щодо страхового стажу та заробітку, які діяли за раніше чинним законодавством?

 

Однією з основних умов призначення пенсій є наявність необхідного страхового стажу. Страховий стаж відповідно до закону — це період, упродовж якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до 01 січня 2004 року (трудовий стаж), зараховуються до страхового стажу відповідно до здійснених записів в трудовій книжці та додаткових документів, які підтверджують періоди навчання, проходження військової служби та догляду за дитиною тощо.

Отже, до страхового стажу для призначення пенсій зараховується власно страховий стаж ( за даними персоніфікованого обліку з 01.01.2004) та  трудовий стаж до 2004 року.

Як і раніше, для обчислення пенсії враховується тільки офіційна заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року, тобто заробіток, з якого сплачено внески. Крім цього, за бажанням особи, для розрахунку пенсії може бути враховано заробіток за будь-які 60 місяців підряд за більш ранній період (до 1 липня 2000 року). Це можливо за умови підтвердження заробітної плати первинними документами.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, враховується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь