Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

Декретні за минулий період

Працівниці було нараховано та відображено в звіті по ЄСВ заробітну плату за весь сьомий місяць 2017 року. Після здачі звіту працівни­ця принесла лікарняний у зв'язку з вагітніс­тю та пологами за період з 15.07.2017. Як відобразити лікарняний за минулий пері­од, як донарахувати суми лікарняного, коли відобразити та за який період лікарняний у звіті?

 

Подібна ситуація трапляється на практиці досить часто. Працівниці нараховують заробітну плату за повний місяць, а згодом вона надає листок непра­цездатності або лікарняний по вагітності та пологах за минулий період.

Згідно з Інструкцією зі статистики заробітної пла­ти № 5, якщо нарахування фонду оплати праці здій­снюються за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, ви­явленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому були здійснені нарахування. Але нарахування відображаються за календарний місяць (з першого до останнього числа місяця), суми нарахувань за час відпусток, на відмі­ну від порядку їхньої фактичної виплати, розподі­ляються пропорційно до часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці, те саме стосується лікарняного.

Згідно з Порядком формування та подання стра­хувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 14.04.2015 № 435, суми виплат, на­раховані за дні тимчасової непрацездатності, та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами відо­бражаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи, визначеними у додатку 2 до цього Порядку, у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць.

Якщо за робочі дні, протягом яких працівниця перебувала на лікарняному у зв'язку з вагітністю та пологами, їй нараховано заробітну плату, то вона є надмірно нарахованою. Тому в місяці, у якому пра­цівниця подала листок непрацездатності, необхідно провести перерахунок і виключити суму надмірно нарахованої заробітної плати з персоніфікованих да­них за місяць, у якому вона була нарахована.

Проте в цьому випадку йдеться не зовсім про по­милки бухгалтера, а про обставини, що з'ясувалися, й потребують внесення поправок в індивідуальні дані працівниці. Тому допускається внесення від'ємних значень у таблицю 6.

 

Згідно з нормами Порядку, внесення від'ємних зна­чень сум нарахованої заробітної плати (доходу) до­пускається лише у разі відображення:

 

  • сум перерахунків заробітку (доходу), пов'язаних з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, і допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахо­ваних у попередніх періодах;
  • сторнованих сум відпускних і допомоги з тим­часової непрацездатності та допомоги у зв'язку з ва­гітністю та пологами.

Отже, у звітному місяці бухгалтер повинен відко- ригувати заробітну плату за сьомий місяць 2017 року та донарахувати суму лікарняного.

 

У таблиці б Звіту за формою № Д4 знімаємо зайво нараховану заробітну плату за сьомий місяць 2017 року і в рядку заповнюємо:

графа 9 Код КЗО - зазначаємо 1 ;

графа 10 Код Типу нарахувань - прочерк;

графа 11 Місяць та рік, за який проведено на­рахування, - зазначаємо 7 місяць 2017 року;

графи 13,14,15,16 - прочерки;

графа 17 Загальна сума нарахованої заробіт­ної плати/доходу (усього з початку звітного місяця) - сума заробітної плати, яку треба сторнувати із зазна­ченням знака «мінус»;

графа 18 Сума нарахованої заробітної плати/ доходу у межах максимальної величини, на яку на­раховується єдиний внесок, - сума заробітної плати, яку треба сторнувати зі зазначеним знака «мінус»;

графи 19,20- прочерки;

графа 21 Сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на заробітну плату/доходу) - сума єдиного внеску зі знаком «мінус».

Треба пам'ятати: При зазначенні кодів типу нарахування в таблиці 6 при відобра­женні сум знаки «мінус» та «плюс» не став­ляться.

Ми сторнували суми зайво нарахованої заробіт­ної плати, а тепер потрібно нарахувати за минулий період лікарняний по вагітності та пологах.

Сплата єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отри­мують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, здійснюється з усієї суми нарахованої допомоги в місяці, у якому були здійснені нарахування, та відо­бражається за ті періоди, коли її нарахували.

Суми виплат допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами відображаються в окремих рядках з кодом категорій ЗО - 42,43, 44,45 у полі відповід­ного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць, окремо за кожний відповідний місяць, що припадає на дні відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Отже, у звіті формуємо стільки рядків, на скільки місяців припадає відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами. Далі суми допомоги розподіляємо про­порційно до днів такої відпустки, а саме в кожен місяць відпустки:

графа 9 Код КЗО - зазначаємо 42 код;

графа 10 Код Типу нарахувань - прочерк;

графа 11 Місяць та рік, за який проведено на­рахування, - зазначаємо 7 місяць 2017 року;

графи 13,14,15 - прочерки;

графа 16 Кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами - відображається кількість календарних днів допомоги у зв'язку з ва­гітністю та пологами, окремо за кожний відповідний місяць, що припадає на дні такої відпустки;

графа 17 Загальна сума нарахованої заробіт­ної плати/доходу (усього з початку звітного місяця) - сума лікарняного (відпустки) у зв'язку з вагітністю та пологами;

графа 18 Сума нарахованої заробітної плати/ доходу у межах максимальної величини, на яку на­раховується єдиний внесок, - сума лікарняного (від­пустки) у зв'язку з вагітністю та пологами в межах максимальної величини;

графи 19,20- прочерки;

графа 21 Сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на заробітну плату/доходу) - сума єдиного внеску.

Наступним буде рядок за 8 місяць, 9 місяць і так далі, залежно від кількості місяців, коли працівниця перебуватиме на лікарняному.

 

Олешківський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь