Розпочато кампанію декларування доходів громадян

Дата: 28.02.2018 08:52

З 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів

Олешківське відділення Херсонської  ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області повідомляє, що  з 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 1 травня 2018 року.

Громадяни зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2017 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2017 року виникає у громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами, у вигляді:

- доходів від операцій з продажу чи обміну об’єктів рухомого чи нерухомого майна;

- доходів від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм;

- інвестиційного прибутку;

- вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна;

- іноземних доходів.

Нагадаємо, що обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Також повідомляємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати протягом 2018 року.

Нагадуємо, що 31.12.2017 набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 556, яким  внесено зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкції щодо її заповнення. Тобто, починаючи з 1 січня 2018 року декларація про майновий стан і доходи подається за оновленою формою.

Щоб виконати свій конституційний обов’язок і подати річну податкову декларацію громадянам треба звернутися в Центр обслуговування платників, Саме тут фахівці ДФС нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.