Землі в адміністративних межах віддадуть громадам

Дата: 05.02.2018 09:09

Наприкінці січня Глава Уряду повідомив, що Кабінет Міністрів України знайшов оптимальне юридичне рішення і готовий вже з лютого розпочати процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам.

31.01.2018 року Кабінет Міністрів України погодив механізми передачі у комунальну власність об’єднаних територіальних громад землі сільськогосподарського призначення державної власності.

Відповідно до проекту розпорядження Уряду Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру з 1 лютого 2018 року має забезпечити:

- Формування земельних ділянок сільського господарського призначення державної власності в межах визначених перспективним планом формування території громади шляхом проведення інвентаризації таких земель з подальшою передачею земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідних об’єднаних територіальних громад відповідно до статті 117 Земельного кодексу України;

- Передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, включених до переліку земельних ділянок державної власності, права на які виставлені на земельні торги, в комунальну власність об’єднаних територіальних громад після оприлюднення результатів земельних торгів;

- До передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення при передачі в користування (включно шляхом проведення аукціонів) або у власність, здійснювати за погодженням з об’єднаними територіальними громадами та після прийняття ними рішення відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

- Прем’єр-міністр також наголосив, що до кінця року кожне обласне управління геокадастру має підписати з кожною об’єднаною територіальною громадою меморандуми, в яких будуть визначені строки та відповідальні особи за процес передачі земель.

- Глава Уряду також підкреслив, що вже з 1 лютого структури Держгеокадастру будуть позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад.

Проект підтримуємо, але вважаємо, що інвентаризацію земель, які підлягають передачі об’єднаним територіальним громадам (ОТГ), необхідно провести не за кошти об'єднаних територіальних громад.

Земельний відділ