Про забезпечення доступності лікарських засобів.

Дата: 19.07.2017 10:08

Постановою №152  Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 року відповідно до статей 5 та 13 Закону України « Про ціни і Ціноутворення » затверджено порядок відшкодування вартості лікарських засобів.

Цей порядок визначає механізм повного або часткового відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму.

Повне або часткове відшкодування вартості ліків здійснюється в межах затвердженого МОЗ розміру відшкодування, що включені до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Отримання  лікарських засобів здійснюється на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров'я, в аптечних закладах з якими укладено договір. Термін дії рецепта укладання становить 30 календарних днів з моменту його виписки.

Кожний лікарський засіб виписується на окремому рецепті. Тобто людина, яка страждає на гіпертонічну хворобу, цукровий діабет ІІ типу або бронхіальну астму та знаходяться на диспансерному обліку в Великокопанівський лікарській амбулаторії може звернутися до лікаря для виписки рецепту.

Перелік лікарських засобів, які підлягають повному або частковому відшкодуванню (міжнародна непатентована назва )   :

А ) СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

Аміодарон (Amiodarone) ;

В ) ДІАБЕТ ІІ ТИПУ:

Метформін (Metformin) ;

Гліклазид (Gliclazide).

З рецептом людина звертається до аптек м. Олешки розташованих за адресою : вул. Гвардійська буд. 17, та м/р Житлоселище буд. 5 А.

Працівник аптеки видає виписані ліки безоплатно або з визначеною постановою Кабінету Міністрів України доплатою.

Будьте здорові !

Лікар загальної практики                                                                                                                           Баєв П. Г.

plakaty_MOZ