Урок пам'яті

Дата: 22.02.2017 10:57

«Пам'ять оживає вогнем пекучих ран,  ніколи не забути нам тебе, Афганістан».

15 лютого наша країна відзначає 28 річницю виведення військ з Афганістану. Війна в Афганістані тривала довгих 10 років. Звичайно, ця війна не явище з української історії, але безпосередньо торкнулася і України. Важливо зберегти пам'ять про ті події , вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною. Учасниками афганської війни були понад 160 тисяч вихідців з України, з яких 3432 не повернулись до рідних домівок. З метою ознайомлення учнів з подіями історії, виховання  пошани до тих, хто був свідком і учасником воєнних дій в Афганістані,  в Великокопанівській  бібліотеці  для  дітей  було  проведено  урок  пам’яті «Пам'ять оживає вогнем пекучих ран,  ніколи не забути нам тебе, Афганістан».

На захід  завітали  учні  9 класу,  кл. керівник Кривошея  Віталій Миколайович.  Почесними  гостями заходу  були:  Терещенко Василь Васильович – учасник бойових  дій в Афганістані, Кононенко  Тетяна Євгенівна – сестра  загиблого  воїна-афганця Кононенко О.Є.,  Рябова  Зінаїда  Іллівна - голова  ради ветеранів. Юне  покоління мало,  що  знає про ті події. Слухаючи розповідь бібліотекаря, діти дізналися чимало історичних фактів  про війну, яка тривала десять неймовірно важких років. Захід  супроводжувала  м/м виставка «Крізь пекло афганської війни».  Про події війни розповіли також тематичні перегляди відео  презентацій. Під  час проведення  заходу  учні   подарували гостям  віршовані рядки, а   Пачкурна  Віка,  Волощенко  Ірина,  Війтик  Діана  заспівали пісню «Зажгите свечи». На  закінчення  заходу  учні  подарували    квіти і побажали  гостям здоров’я і довгих років життя.  Зінаїда  Іллівна  від  імені  ради  ветеранів  подарувала  гостям  подарунки.  15 лютого  ми  віддаємо  заслужену шану ветеранам бойових дій на території інших держав, які з честю виконали свій бойовий обов'язок  і для яких 15 лютого – свято на все життя, у яких завжди перед очима стоять ті останні підрозділи, які покидали Демократичну Республіку Афганістан. За часів колишнього СРСР тема участі військових у локальних війнах зумисно замовчувалася. Україна ж першою на пострадянському просторі  на знак глибокої поваги до своїх синів, яким мимоволі випало воювати далеко від рідних домівок   почала офіційно відзначати 15 лютого День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У збройних конфліктах на чужій землі воїни - інтернаціоналісти гідно виконали свій обов’язок і виявили найкращі моральні якості, особистий героїзм,   – те, що притаманно українським воїнам.  На жаль, багато хто не повернувся з чужини живим, і 15 лютого  вся українська земля  згадує  найкращих своїх синів і доньок.   Воїни-афганці, завжди будуть  яскравим взірцем для українських патріотів.

Честь Вам і слава, шановні ветерани Афганістану!

Підготувала  Самойлова  Н.М.- провідний  бібліотекар Великокопанівської  сільської бібліотеки  для  дітей.