Про внесення даних про земельні ділянки до Державного Земельного кадастру

Дата: 26.05.2017 11:44

Шановні односельці!

Згідно Закону України «Про Державний земельний кадастр», який набрав чинності з 01.01.2013 р. Державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційка система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Державна реєстрація земельної ділянки - це внесення до Державного земельного кадастру відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.

Кадастровий номер земельної ділянки - це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, який присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

На сьогоднішній день обов'язковою умовою при переході права власності на земельну ділянку (купівля-продаж, спадщина, оренда тощо) є наявність кадастрового номера.

При перевірці земельних ділянок на території Вашої ради, що знаходяться на праві приватної власності у фізичних та юридичних осіб встановлені земельні ділянки, яким присвоєні кадастрові номери, але відомості не внесені до Державного земельного кадастру.

Слід також зазначити, що згідно Прикінцевих та Перехідних Положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки право власності на які виникло до 2004 року не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється
після державної реєстрації земельних ділянок.

На підставі вищевикладеного земельний відділ Великокопанівської сільської ради просить власників земельних ділянок звернути увагу і перевірити свої державні акти про право власності на землю.

Хочемо пояснити наступне:

- передати в оренду, внести зміни до договорів оренди, розірвати договори оренди, здійснити відчуження, оформити спадщину неможливо без присвоєння кадастрового номера земельної ділянки та Витягу з Державного земельного  кадастру про земельну ділянку,  який  видається  безоплатно за результатом здійснення державної реєстрації земельної ділянки;

- власникам земельних ділянок, право на які посвідчено державним актом виданим до 2004 (державні акти червоного, кольору без зазначення кадастрового номеру) для внесення даних про земельні ділянки до Державного земельного кадастру необхідно звернутись до проектних організацій, які мають ліцензію на проведення робіт та мають у своєму складі сертифікованого інженера-землевпорядника з метою замовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

власникам земельних ділянок, право на які посвідчено державним
актом виданим після 2004 (державні акти зеленого або синього кольору із
зазначенням кадастрового номеру) для-внесення даних про земельні ділянки до
Державного земельного кадастру необхідно звернутись до проектних
організацій, які мають ліцензію на проведення робіт та мають у своєму складі
сертифікованого інженера-землевпорядника та замовити електронний
документ у форматі ХМL, який містить інформацію про географічне
місцезнаходження земельної ділянки, геометричні розміри, дані про власника
та цільове використання земельної ділянки.

-  після розробки вищезазначених документів необхідно звернутись до
Центру надання адміністративних послуг та замовити адміністративну послугу
«Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного
земельного кадастру», яка є безкоштовною.

У разі якихось неясностей Ви завжди можете звернутися до земельного відділу сільської ради за допомогою та роз’ясненням.

Начальник відділу земельних відносин -

спеціаліст із земельних питань І категорії

Великокопанівської сільської ради                                                                            Комар О.В.