Великокопанівська об'єднана територіальна громада
Олешківський район, Херсонська область

До Дня української мови та писемності

О рідна мова, солов`їна пісня

Ти ті слова, що дбали їх віки.

 Ти ніби мамина колиска,

Ти та притока повсякденної ріки.

Кордіс Олена, уривок з вірша «Найкраща святиня моя»

 

 

9 листопада щороку відзначається День української мови та писемності

 У православному календарі в цей день вшановують пам`ять Преподобного Нестора-Літописця. Це послідовник творців слов`янської писемності Кирила та Мефодія, двох братів -  просвітителів та проповідників християнства, які створили слов`янську азбуку.

 До цього дня у абрикосівській сільській бібліотеці був проведений поетичний вечір. Присутні діти 3-х – 6-х класів прослухали лекцію про важливість вміння спілкуватися та зачитали вірші українською.

 Мова для нації є найбільшим здобутком та душевним багатством. Це скарб народної мудрості, історії та культури. Спілкування для людини є одним з найважливіших вмінь. То чому ми так нехтуємо цим вмінням? Адже завдяки правильному спілкуванню можна вирішити багато побутових, духовних та навіть фізичних проблем. Особливо важливим є факт, що, живучи в одній країні, ми іноді не можемо навіть зрозуміти один одного! Забувши мову великих предків, які вершили  нашу історію та створювали нас і наше майбутнє, ми втратимо себе як націю і як особистість.

Тому давайте спілкуватись рідною мовою, читати рідною мовою, бо це не тільки предмет у школі – «Рідна мова», але й частина нашої славної багатої української душі!        « повернутися до списку новин