Відпочинок дітей в Комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад ясла - садок «Ягідка»

Дата: 07.07.2017 13:50

Надзвичайно  цікаво    та  змістовно  проходить  літній  відпочинок  дітей  в  Комунальному  закладі  «Дошкільний  навчальний  заклад  ясла  -  садок  «Ягідка»» Великокопанівської  сільської  ради  (2017 р.), ( завідувач  Білобородько  Л. І.).

Багато  в  Україні  свят, а  все  ж  таки  найцікавішою  та  найулюбленішою   літньою  розвагою  є  розвага  Івана  Купала , яку  провели  в  нашому  ДНЗ  7  липня  під  назвою   «Сплету  віночок  з  квітів  польових». В  цей  день  український  народ  зазвичай  веселиться  та  розважається , наші  дошкільнята  також провели  весело  своє  дозвілля, вони  старались  показати, що  є  справжніми  маленькими  українцями, які  шанують  звичаї  свого  народу  і  мають  при  цьому  милосердні, добрі  сердечка  і  ангельські  чисті  душі. Підготували  й  провели  цей  захід  музичний  керівник  Задніпряна  Л. М., вихователі  середніх  груп   Григор’єва  К. Ю.  та  Малієнко  А. О.. До  нього   наші  вихователі  готувались  заздалегідь: збирали  з  дітками  квіти  - ромашки, волошки, чорнобривці   тощо, зберігали  їх  у  воді, а  потім  разом  з  батьками  плели  віночки  з  живих  квітів , розучували  пісні,  вірші , готували  атрибути -  штучну  водойму, збирали  дрова  для  «вогнища» , а  також  уважно  слухали  цікаві  розповіді  вихователів  та  своїх  батьків, дідусів, бабусь   про  це  свято. Діти  дізналися  про  те, що  в  цей  день  , за  народним  повір’ям, сонце  сходить  раненько, грається, купається  в  водоймах,  шовковисті  трави  та чарівні  квіти  набираються  найбільшої  сили, а  опівночі  цвіте  папороть, а  ще  діти  отримали  інформацію   про  те, що той,  хто  знайде  цвіт  папороті  на  Івана  Купала, то буде  дуже  багатим , щасливим  і  ніколи  не  буде  хворіти.

Свято  наше  проходило  у  мальовничому  сквері   дошкільного  навчального  закладу  біля  білокорих  берізок, пухнастих  ялинок, кущів  калини  та  королев  квітників  -  троянд, які  не  дивлячись  на  спеку  в  червні  та  на  початку  липня, зачаровують  своєю  неповторною  красою. За  старими  традиціями  наші  дітки  та  вихователі  були  одягнені  в  національні  костюми  ( вишиванки), лунали  веселі  дитячі  пісеньки , гарно  дошкільнята  декламували  вірші , водили  хороводи, грали  в  рухливі  ігри. На  розвагу  завітав  вогник ( Мальченко  Даша) , який  «розпалив»  вогнище, діти  охоче  парами  стрибали  через  нього  для  того, щоб  очиститися  від  усього поганого, набратися  здоров’я  і  сил  на  весь  рік  до  наступного  свята  Івана  Купала. Дошкільнята  знають  про  те, що  далекі  наші  предки  цим  іграм  надавали  обрядового  значення. Вогнище  захищало  людей  від  хвороб   та  злих  сил, адже  саме  на  Купала  активізуються  надприродні  сили: русалки, мавки  тощо. Ця  гра  -   стрибки  через  вогнище , мала  ще  й  спортивне  спрямування.  Крім  вогника  на  свято  завітала ще  одна  гостя  -  дівчина  -  калина, яка запросила  дітей  до  веселих  розваг. Потім  дівчатка разом  з  калиною  пускали  «водою»  свої  віночки,  хлопчики  брали  ці  віночки  до  рук, а  дівчатка  ходили  поміж  ними  та  шукали  саме  свого . Планували  вихователі  ще  один  цікавий  для  нашої  малечі  момент  -  обливання  водою, але , на  жаль,  були  несприятливі  для  цього  погодні  умови. В  кінці  свята  наші  вихованці  мали  можливість, а  вони  це  полюбляють, потанцювати  під  веселий  музичний  супровід.

Дошкільнята  та  дорослі   отримали  незабутні  яскраві  враження  від  проведеного  заходу  і  колективне  фото  на  згадку.

Вихователь  -  методист  Проскурова  С. А.