Родина-родина - це вся Україна

Дата: 17.05.2017 14:00

Чудовими травневими днями, коли все довкола буяє та квітує, ми відзначаємо два найпрекрасніших родинних свята – День Матері та Міжнародний день сім’ї. Мамине свято відзначається у другу неділю травня, а День сім’ї — 15 травня. Зазвичай це гарні погожі дні. Розквітає природа: від пахощів та пташиного співу бринить свіже, прозоре, наповнене коханням, ніжністю і красою повітря. Саме з цієї нагоди 16 травня  зібралися  в Великокопанівській  сільській   бібліотеці для  дітей  учні 5 класу,   кл. кер. Новікова І. В. та  учні  1- Б класу,  кл. кер. Терещенко Н. А..

Сім’я – це найбільша цінність для будь-якої людини, тому що  саме з неї починається життя. Вона є джерелом любові, доброти та поваги. Від рівня культури та благополуччя сім’ї залежить культура та майбутнє нації. З нагоди відзначення  Міжнародного Дня сім’ї   і  дня  матері    у  бібліотеці відбулося  родинне  свято  «Родина-родина — це вся Україна». На  початку  заходу  бібліотекар  розповіла  про  родинні  традиції,  що саме  батьки  навчають дітей звичаїв, обрядів, традицій своєї сім’ї, свого роду,  що передаються з покоління в покоління. В  ході заходу учні дізналися,  що з давніх  давен   українці розглядали сім’ю і рід як святиню, а виховання у ній – як  святий обов’язок  батьків.  Батьки   повинні  були у всьому подавати  добрий приклад  дітям. Бібліотекар  розповіла  учням  про історію заснування свята  Дня  Матері  та  ознойомила  з  прислів'ями   та приказкими   про сім'ю та родинне життя.   Під час проведення заходу  учні  5 класу  Новікова Крістіна  і  Костіна Аліна  заспівали  пісню Ірини Федишиной  « Це моя земля»,  а  учні  1 класу  прочитали  віршики  про маму  в  своїх  віршах  вони  висловили   мамі  свою  вдячність та  любов.  Учасники заходу  охоче спілкувалися,  кожен розповідав  про свою маму,  яка  вона  добра,  ніжна,  працьовита і лагідна.   На завершення    бібліотекар      звернулася  до  учнів:  будьте  добрими   дітьми  своїх  батьків    "Три нещастя є в людини: смерть, старість і погані  діти", - говорить народна  мудрість.  Пам'ятайте, як ви шануєте  своїх батьків, так і ваші діти шануватимуть вас, коли ви станете батьками.  Маю надію, що ви, діти, будете берегти найдрібніші  згадки про своїх рідних і передасте цю пам’ять своїм нащадкам. Ніколи не переривайте ланцюжок пам’яті, який з’єднує наші покоління. І чим міцнішим буде цей ланцюжок, тим міцніше буде наше коріння, тим міцніше стоятиме на своїй землі наш народ, наша Україна.    Захід  супроводжувався  гарними   мультимедійними    відеороликами.

Родинне свято

В щасливі і сумні години,

Куди б нам не стелився шлях,

Не згасне вогнище родинне

В людських запалених серцях

Дмитро Білоус

Підготувала:  Самойлова  Н. М. провідний  бібліотекар Великокопанівської  сільської  бібліотеки для  дітей.