Подвигу жити вічно

Дата: 04.05.2017 14:12

З  цвітінням садів, буянням  квітів  і дерев,  золотом і сріблом  бойових нагород  до нас приходить  Перемога.  День  Перемоги  назавжди  залишиться  днем  нашого тріумфу,  символом  героїчного  минулого, величі духу.  Стійкість, мужність і самовідданість  старшого покоління  на полях битв і на трудовому  фронті  в  ім'я  перемоги  над  нацизмом – істинний приклад  патріотизму  для  нащадків.   З метою вшанування  світлої пам’яті  героїв  Другої світової  війни,  увічнення  подвигів  воїнів, які поклали  своє життя за  Перемогу,  виховання  у  учнів  почуття  патріотизму,  національної  свідомості  та  гідності  в  Великокопанівській  сільській   бібліотеці  для  дітей  відбувся   урок   пам′яті «Подвигу жити  вічно».  Захід  відвідали  учні  5 класу  кл. кер. Новікова  І. В..  Свято  Перемоги – особливе  свято – величне,  вистраждане… Подвиг  героїв-переможців  у цій  жахливій  війні  непідвладний  часу,  як  й  наша щира та  безмежна   вдячність їм –  людям,  які  виявили  нездоланну  мужність та  незламність духу в боях  за рідну  землю  та свободу  країн  Європи.  Під  час  проведення  заходу   бібліотекар     розповіла  про  страшні роки  війни,  згадала  солдатських  матерів.  Це на  їх долю  випало  виховати  покоління,  яке прийняло  на себе  найважчий  удар - війну.  Мільйони  матерів  віддали  Батьківщині своїх  синів.  Діти  дізналися   скільки  горя  і сліз випало на долю  наших  дідів і  прадідів,  скільки  доль  зруйнувала  війна.  Під  час  проведення  заходу  бібліотекар  нагадала  учням,  що  офіційним  символом  святкування  Дня перемоги  над нацизмом у  Другій  світовій війні, як і Дня  пам’яті  та примирення,  є  квітка  червоного  маку.  Бібліотекар   розповіла  легенду  українського  письменника  Михайла  Стельмаха   легенду  про  козака  Мака,  який від  ординців рятував  дівчат і  був знищений ворогами. Вороги  покрошили його  на мак.  Думали, що  вже про нього  ніколи  пам’яті  не буде, Та сталося диво:  порубане  козацьке тіло проросло наче зерно і влітку зацвіло маком.  Отже, червоні  квіти степового маку, за легендою, ввібрали кров героїчно загиблого козака і здобули свій колір від цієї крові.   Квіти ці назавжди цвістимуть серед людей   і нагадуватимуть  їм про того, хто віддав своє життя  за рідний край.  Цей  символ є пам’ятним  для всіх загиблих  українців  у  різні  часи,  різних  війн.

Коли побачиш  влітку в полі

Червону квітку — символ волі,

Згадай синів безстрашних України,

Що полягли на землях  Батьківщини.

Вони себе не вберегли,

Але  край рідний захистили.

У полі маки зацвіли

Там, де герої ці спочили.

Підготувала:  Самойлова Н. М., провідний  бібліотекар   Великокопанівської  сільської  бібліотеки  для  дітей.