Кононенко Олексій спас життя побратимів, ціною свого...

Дата: 15.02.2018 14:17

Фото без описуПам'ятаємо завжди та згадуємо сьогодні, ще одного героя, уродженця села Великі Копані, полеглого в бою в Афганістані, - Кононенка Олексія Євгеновича

Народився Кононенко Олексій Євгенійович в м. Белград Одеської області 10 квітня 1967. Пізніше сім’я переїхала на постійне місце проживання до с.Великі Копані, що на Херсонщині. Військову присягу Олексій прийняв у червні 1985 року в м.Майкоп. А далі – рядовий, водій автомашини та далекий Афганістан. 7 серпня 1986р. автоколона з декількох автомашин на малій швидкості пробиралась по одній із таких незручних афганських доріг. Машина Олексія їхала попереду. Раптом із за скелі пролунав постріл гранатомета. Одна мить – і машина була охоплена полум’ям. Олексія було тяжко поранено. Але він розумів – якщо залишити автомашину на дорозі зупиниться вся колона. Тоді перестріляють всіх. Терплячи неймовірний біль, перемагаючи сам себе Олексій приймає рішення скерувати машину в безодню, щоб могли проїхати інші. Так і зробив. Дорога була відкрита. Нагородили рядового Кононенка Олексія Євгенійовича (посмертно).