Вклоняємось доземно всім солдатам

Дата: 04.05.2017 14:21

Напередодні  Дня  Перемоги,    в       Великокопанівській  сільській   бібліотеці  для дітей  проведено  урок  мужності  «Вклоняємось  доземно  всім  солдатам».  Захід   відвідали  учні  9 – А класу  кл. кер. Олексюк  Олена  Анатоліївна. Почесними  гостями  на  заході  були    дитина війни,  ветеран  праці, заслужений  вчитель України  Лобода  Марія  Дмитріївна,    учасник  АТО і  бойових  дій    Григор′єв  Віталій  Миколайович.  Урок  мужності   розпочвся  із  вступного  слова  бібліотекаря,  вона  наголосила,  що для  українців,  як  і для  всіх інших  народів,   об’єднаних   тоді  у  СРСР,   Велика  Вітчизняна  війна була боротьбою   за  право на  вільне життя,  за  свою землю,  за  гідне майбутнє.   Це була  справедлива,  визвольна,  священна  війна  проти  підступного  і  жорстокого  ворога,   який   виношував  плани  перетворити  на рабів  народи   Європи. Під  час  заходу  бібліотекар  повідомила,  що  упертий   спротив  Радянської  Армії   зірвав  плани   фашистів,  надовго  затримав  наступ  на  київському  напрямку.  Оборона  столиці   України  тривала  понад 70  днів.       У  Берлінській   операції,  в 1945  році, було  залучено  понад  2,5 мільйонів   солдатів  і  офіцерів.  Втрати  виявилися  величезними:  за добу  радянська   Армія  втрачала,  за  офіційними даними, понад 15 тисяч  солдатів  і  офіцерів.  Усього радянські  війська  в  Берлінській операції   втратили  352 тисячі  чоловік.  Бібліотекар  нагадала  учням,  що високу  ціну  заплатила  Україна  за  Перемогу  та  визволення  Європи  від  фашизму .  436 жителів    села  Великі Копані  приймали  участь  у  Другій  світовій  війні.  308 односельців   віддали  життя  за  свободу  та  незалежність  нашої  Батьківщини.    Марія Дмитріївна   дитина  війни свідок тих далеких та буремних подій  пригадала  про часи  німецької  окупації  на Дніпропетровщині,  звідки сама родом.   Вона   з безмежною любов'ю згадала батька-фронтовика,  який героїчно  пройшов  бойовий шлях від першого до останнього дня війни.  Віталій  Миколайович поділився з учнями спогадами, що пережив разом зі своїми побратимами за час, проведений в зоні АТО, показуючи своїм прикладом, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але  й  вчинками  доводити  це. Відповідаючи  на запитання,  гість  намагався у доступній формі розповісти учням  про життя на війні.  Діти з захопленням прослухали розповідь  виступаючих.    В своїх розповідях гості  спонукали  дітей до патріотичних почуттів,  завжди  бути готовими захищати  свою  Батьківщину,  боротися за  її  волю  і  незалежність.  На  при кінці   зустрічі  діти  прочитали  Марії Дмитрівній  та  Віталію Миколайовичу   вірші.   На  закінчення  заходу  учні  разом  з  класним  керівником  та бібліотекарем  подарували  гостям  квіти   та   побажали       міцного  здоров’я,    довголіття   та  чистого  мирного   неба.   Друга  світова   війна – свідчення  прояву  патріотизму,  великих чеснот  воїнів-українців,  що боролися  проти  нацизму.  Ціною незчисленних   утрат  вони   змогли   захистити  свій дім  і свою Батьківщину. Сьогодні  Україна  знов   перебуває   у  стані  війни.  Внаслідок  бойових  дій  гине  цивільне  населення  та військові,  які   захищають  свою  Батьківщину,  як  і  їх батьки-діди-прадіди   захищали  свою  землю під  час  Другої  світової  війни.   Онуки  Переможців  Другої  світової  взяли  до рук  зброю  та стали  стіною  між   окупованими,  випаленими  ворожим   вогнем  землями,  і мирною,  Незалежною  Україною,  щоб  стримати  військову   агресію   сусідньої   держави.  Віримо,  що переможемо.  Бо ми - на своїй  землі. Нашу  Землю  захищають найкращі  з  Українців- сильні  духом.

Підготувала:  Самойлова  Н. М., провідний  бібліотекар  Великокопанівської  сільської  бібліотеки  для  дітей.