Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

За досвідом у Польшу

Дата: 30.10.2017 15:26
Кількість переглядів: 889

Фото без опису

Набираємося досвіду у польських колег

З 21.10.2017-27.10.2017р    тривав візит до Польщі  з   участю  у проекті  «Громадський  діалог - співпраця органів місцевого самоврядування об’єднаних  територіальних громад задля  розвитку»  профінансованого  у рамках Програми «Польська співпраця задля розвитку» Міністерства                закордонних справ Республіки Польща.

Перший день перебування  у Вроцлаві  розпочався  з лекції професора  Ігора  Броковскі на тему:  «Заняття доброї комунікації - самоврядування  - мешканці», а також  Томаш  Czubara  розповів про управління публічними послугами – добрі практики. В цей день кожна запрошена громада презентувала   свої плани розвитку  та  управління. Після презентації планів Ігорем  Ванюрським  було оцінено проекти.

Другий день розпочався із зустрічі у Маршалковському управлінні  Нижньосілезького Воєводства, де ми мали змогу побачити відділ співробітництва з зарубіжними країнами та міжнародних  проектів.  Александра  Міровска  Пялуха розповіла  про самоврядування  в Польщі, а саме: про реформи, структуру і організацію, компетенції, співпрацю органів  місцевого самоврядування, хороші практики, форми  співпраці. Ян Вайс, заступник Директора Бюро з питань Співробітництва із Закордоном, більш детально розповів про завдання Бюро Співробітництва з зарубіжними  країнами, пріоритети міжнародного  співробітництва міста Вроцлава, способи встановлення партнерства і співробітництва з іншими містами.

Кшиштоф Зєнталь, Старший спеціаліст відділу Консультацій з питань громадської участі, розповів про включення мешканців до процесу  прийняття рішень, а Пшемислав Лешинський – про принципи роботи, реалізовані завдання , можливості і проблеми Вроцлавського Бюджету.

Третій  день  розпочався з привітання Бургомістра міста і гміни  Стешелін   Дорота Павнук. Барбара Ева Вика Асистент Бургомістра розповіла  про управління освітою, охороною здоров’я  знаряддя піднімання якості послуг, шанси і виклики. Ми також мали змогу побувати  у початковій  школі,  Державній амбулаторії закладу охорони  здоров’я у Стешені. На першому місці у Польщі є  охорона навколишнього середовища.  Переглянувши  звалища, очисні споруди стічних вод,  ми побачили  актуальні проблеми, які є у Польщі,  і способи їх розв’язання.

Наступні  дні  провели у Місті ДЗЕРЖОНЮВ.

Мали змогу поспілкуватися з Бурогмістром Даріуш Кухарським. Цікаво та доступно Анна Гроховіна, секретар, розповіла  про управління фінансами, а саме:  багаторічний інвестиційний план- визначення пріоритетів, процес формування бюджету, складові частини, участь зовнішніх коштів, субсидії.  Економічний розвиток міста - підтримка для підприємців, економічна зона,  як  чинник економічного розвитку, - основне питання про, яке йшлося у розмові зі Секретарем. Ми  мали змогу почути   та бачити стандарти обслуговування населення-офіс  обслуговування клієнтів, та стратегію управління містом.

Наступна зустріч -  з керівником  Екологічного Центру відновлення -Збігнєвим Хліпалом, де  переглянули  презентацію Екологічного Центру Відновлення  та більш детально  поговорили про надання комунальних послуг. Велику увагу у Дзержонюві приділяють  забезпеченню комунальних послуг, в гміні - водопостачанню і каналізації.  Андрій Броновіцкі Директор  Спілки  презентував  кластер поновлювання джерел енергії, був показаний процес виробництва біогазу.

Осередок Спорту  та Відпочинку – це комплекс об’єктів, які побудовані в південній частині міста. Директор Центру Спорту та  Відпочинку  Роберт Гулька  повідав про організацію занять та відпочинку мешканців, управління фінансами та пристосування до пропозицій потреб. Переглянули     футбольне поле зі штучної  трави та штучним освітленням, стадіон з повно розмірним футбольним полем і трибунами, комплекс  тенісних кордів.

На закінчення візиту ми мали  змогу поспілкуватися  з Вуйтом  Гміни Дзержонюва Мареком Хмєлєвським, який розповів  про розвиток сільських просторів, управління сільською гміною, мережу оновлення і розвиток села.

Час пролетів швидко, багато дізналися, наспілкувалися, поділилися досвідом.  Велика подяка  організаторам візиту за цікавий , змістовний візит до Польщі. Маємо надію на подальшу співпрацю.

   З повагою, Олена Внук« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь