Історія одного фото…

Дата: 22.01.2018 15:47

На цьому фото зображений період збору врожаю винограду в 50-ті роки в колгоспі «Червоні сходи».

Це була найкраща ланка трудолюбивих жінок в колгоспі, очолювала  її Болдирева  Акулина, 4-та на фото праворуч, а бригадиром був Костін І.Я., який на фото зліва і вказує на добротний врожай винограду. Ця ланка вирощувала такі овочі,  як томати, картоплю, капусту. Ділянки з овочами оброблялися вручну, бо в колгоспі на той час не було тракторів, орали землю плугом, запряженими конями. За таку тяжку працю з колгоспниками розраховувалисятрудоднями, тобто ставили за кожен вихід на роботу в день по одній «паличці», а в кінці осені отримували за трудоднями заробітну плату: картоплею, горохом, капустою і т.д.

Зліва направо стоять жінки-трудівниці: Рябова М.І., Буганов Ілля – конюх цієї ланки, який вивозив врожай з полів, Шапшалова Варвара, бригадир Костін І.Я., Костіна Василина, Болдирева Орина, Буганова Надія, дружина конюха, Костіна Клавдія з дитиною на руках, Лушнікова Пелагія, Кононенко М., Астріжньова Марія, Болдирева Акулина – ланкова, Костіна С., Костіна Клавдія, Війтик Катерина.

Всі ці трудівники пішли у вічність. Їхню справу продовжують діти , які теж люблять свій  край, трудяться на землі  - династія Костіних, Буганових, Війтиків.

Рябова З.І.