Медпрацівники Великокопанівської ОТГ проводять роз'яснювальні роботи в боротьбі з туберкульозом

Дата: 02.04.2018 16:57

До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу 27 березня 2018 року в  селищі Абрикосівка на базі селищної бібліотеки був запрошений завідувач ФАПу Макаренко С.С., який провів пізнавальну лекцію для дітей середніх класів. Проведення таких лекцій сприяє більшій обізнаності та носить мету запобігти захворюванню, звернути увагу на таку проблему та методи захисту.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, тобто ті хворі, що виділяють збудника в навколишнє середовище разом з мокротинням під час кашлю, чхання, в розмові. При цьому збудник інфекції має здатність розповсюджуватися в радіусі 2-6 метрів. Один хворий протягом року може заразити 5-10 осіб, що контактують з ним.

Найчастіше туберкульоз розвивається у людей з ослабленою імунною системою. На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість з якого навіть не підозрює небезпеку зараження, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо.

Не застрахований ніхто, але при дотриманні деяких правил для себе, можна хоча б зменшити ризик. Тому здоров`я Вам!

Макаренко С. С., завідувач ФАПу