Шукаємо патронатних вихователів

Дата: 25.04.2018 12:52

Шукаємо кандидатів

в патронатні вихователі!

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, яка передбачає надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї не повинен перевищувати 3 місяці. Патронатному вихователю  гарантовані заробітна плата, грошова допомога на дитину та професійна підтримка фахівців.

Патронатним вихователем можуть стати:

• громадяни України віком від 35 до 60 років для жінки і до 65 років для чоловіка, які перебувають у шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
  • мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
  • мають житло (власне чи орендоване );
  • не мають судимості;
  • стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • один з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
  • пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію

За додатковою інформацією звертатись до

Олешківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном 45 1 56,

за адресою: м.Олешки, вул.Пароходна (Енгельса), 43

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві  (див. Положення про прийомні сім'ї).

Цілі патронатних вихователів

• створення безпечного середовища для дитини;
  • попередження потрапляння дитини до інтернатних закладів;
  • задоволення базових потреб дитини в сімейних умовах;
  • забезпечення прав дитини;
  • виховання та розвиток дитини.

Завдання патронатних вихователів

• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
  • участь в створенні й реалізації індивідуального плану роботи з дитиною;
  • соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;
  • забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку;
  • сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
  • сприяння оздоровленню дитини;
  • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
  • формування прив’язаностей дитини і її батьків;
  • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Патронатний вихователь – мама отримує заробітну плату, батько отримує винагороду за надані послуги. Соціальна допомога на утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

Цюрупинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді веде пошук сімей, які готові стати патронатними та на своїй житловій площі доглядати за дітьми, які потребують захисту, які за певних обставин залишились без батьківського піклування.

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою:

м.Олешки, вул.Пароходна (Енгельса), 43

т. 45 - 1 -56, Олешківський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.