Детальніше про самовільне будівництво в Україні

Дата: 07.09.2018 15:11

Фото без опису31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».

Спрощений порядок-2018: на які будівельні об’єкти поширюється

Спрощений порядок-2018 може бути застосований до таких об’єктів:

• індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року;
  • господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року;
  • будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Законом визначений ряд умов, за яких самовільно збудовані об’єкти можуть бути прийняті в експлуатацію у спрощеному порядку.

Обов’язкова умова застосування Спрощеного порядку-2018:

1. за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)
  2. збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Спрощений порядок-2018: як це працює

Для прийняття в експлуатацію об’єктів у спрощеному порядку-2018 власник земельної ділянки, де розташований самовільно збудований об’єкт, подає заяву до органу ДАБІ.

До заяви додаються результати технічного обстеження об’єкту самовільного будівництва (на відповідність правилам будівництва, безпечності використання).

Протягом 10 робочих днів з дня подання заяви, орган ДАБІ повинен прийняти об’єкт в експлуатацію (або обгрунтовано відмовити).

Законом не передбачений кінцевий термін дати подання такої заяви, тобто спрощений порядок-2018 діє без обмеження у часі.

Законом не передбачене звільнення від відповідальності (штрафів) власників земельних ділянок за самовільне будівництво.

Зрозуміло, що з моменту опублікування власники земельних ділянок не зможуть відразу ж скористатися новим законом: потрібно прийняти відповідні підзаконні акти для органів ДАБІ та БТІ.

Земельний відділ