Переваги офіційного працевлаштування

Дата: 07.11.2018 10:05

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у„конвертах", легалізація трудових відносин та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи  Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.

Нагадуємо, що працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. А з 01.01.2018 року необхідний стаж для призначення пенсій -25 років, який з кожним роком збільшується на 1 рік і буде становити 35 років у 2024 році.

Наймані працівники мають дбати про своє майбутнє та відстоювати свої конституційні права - вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати внесків з усієї суми отриманого заробітку.

Переваги офіційного працевлаштування:
-право на призначення трудової пенсії;
-право на гарантований розмір заробітної плати (у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати);
-право на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати, відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами;
-право на оплату лікарняного;
-право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці;
-право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці;
-право не працювати у вихідний і святковий день;
-право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника;
-право на допомогу в зв'язку з безробіттям;
-право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань;
-право на зарахування виробничого стажу;

Олешківський сервісний центр

Головного управління Пенсійного фонду України