День української писемності та мови в Абрикосівці відзначили проведенням свята "У рідному слові велика сила"

Дата: 09.11.2018 15:25

9 листопада - День української писемності та мови.

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в День вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця".

В Абрикосівській селищній бібліотеці стало традицією проводити заходи до цього свята. 8 листопада для дітей та підлітків було проведено свято української мови "У рідному слові велика сила".

Під час заходу присутні познайомилися зі скарбами української мови, згадали історію виникнення писемності, діти читали вислови відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри, Ліни Костенко, Максима Рильського, вченого мовознавця Івана Огієнко. Не обійшлося й без мовної гри. У залі лунав сміх та мелодія українського слова.

Все це створювало атмосферу свята та спокою. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова є.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Розвивайся,  звеселяйся, моя рідна мово,

У барвінки зодягайся, моє щире слово.

Колосися житом в полі, піснею в оселі,

Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.

Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,

Як з колиски дорогої мовоньку кохали.

Л. Забашта