Депутати Великокопанівської ОТГ з метою обміну досвідом відвідали Литовську республіку

Дата: 06.12.2018 14:25

Делегація у складі депутатів   Великокопанівської сільської ради з 27-29 листопада 2018 року  відвідала Литовську республіку. Мета візиту  - проведення робочих зустрічей та відвідування установ з метою обміну досвідом. У перший день візиту   представники Литовської республіки щиро вітали делегацію з України, співчуваючи  з приводу подій, які сталися в Керченській протоці.

Представники делегації ознайомилася з роботою Вільнюської  міської ради, та штатним розписом. Також наша делегація  відвідала Шакейський, Електренайський та Алітуські муніципалітети. Всі установи Литви отримують підтримку у вигляді коштів   Євросоюзу.

Наша делегація відвідала старинний палац Зіплю, який працює, як культурний центр та як музей. На вході до палацу відвідувачів зустрічають  працівники, одягнуті у костюми епохи 18 сторіччя, що відразу погружає в атмосферу середньовіччя. У цьому містечку ми  ще відвідали бібліотеку, функції якої не тільки видача книг, а і культурного центру. Працівники бібліотеки беруть активну участь у розробці різноманітних програм та проектів. У бібліотеці збираються молоді люди віком від 16 до 29 років, які можуть пограти  в різні ігри, просто відпочити, або вирішити низку проблем молоді та свої рішення запропонувати  на розгляд керівництва муніципалітету.

В Електронайському муніципалітеті  наша делегація відвідала найбільший в Литві льодовиковий палац спорту.

Будинок для людей похилого віку, де проживають громадяни віком від 75 років  і старші , що можуть себе обслуговувати, збудовано як і льодовиковий палац з допомогою Євросоюзу.

Там вони  купують продукти харчування та мають змогу приготувати  їжу. Проживають по одному  чоловіку в кімнаті. В одному із будинків для таких людей ми зустріли бабусю з Чернігівської області. Коли вона дізналася, що наша делегація з України, то вона довго плакала  і сказала, що проживала  в Литві близько 50 років, але хоче повернутися додому, чим розчулила всіх відвідувачів до сліз.

В Алітуському муніципалітеті відвідали один із найбільших сміттєпереробних заводів. На заводі приймають не сортоване сміття.

Сортування відбувається механічно. Людська праця практично відсутня.

Відвідавши таку невеличку країну   ми побачили , що добробут країни не тільки залежить від чиновників , а і від кожної людини особисто. Один не насмітив, інший приймає активну участь у розбудові держави в цілому, а решта переймається проблемами свого маленького села чи містечка.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)