Великокопанівська сільська бібліотека підготувала відеоматеріал до Дня пам'яті героїв Крут

Дата: 28.01.2019 14:34

Фото без опису Нема любові понад ту,
Що окропила кров'ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Повік Вкраїні не забути.

29 січня 1918 року, біля залізничної станції Крути відбувся оборонний бій українського війська проти російсько-більшовицької армії. Серед українських захисників переважно були студенти, гімназисти та курсанти, які не мали попереднього військового досвіду. Проте, попри численні втрати, вони виявили надзвичайний героїзм і любов до Батьківщини. Результати бою під Крутами дали змогу затримати на декілька днів наступ більшовиків на Київ. 9 лютого на переговорах у Бресті було досягнуто міжнародного визнання Української Народної Республіки. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам'яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, за волю та незалежність України.