У зв'язку зі збільшенням площі всихання лісів, на території ДП "Великокопанівське лісомисливське господарство" планується проведення санітарних вибіркових рубок

Дата: 06.02.2019 08:55

Штучні ліси, які створені на території Олешківських пісків є надзвичайно вразливими до різноманітних природних несприятливих умов, це посушливі умови місцезростання, шкідники та хвороби лісу. Вразливість і нестійкість лісів пояснюється тим, що штучні ліси складаються із монокультур сосни звичайної та Паласса. Підтвердженням є значна площа лісів, які всихають. По ДП «Великокопанівське лісомисливське господарство» всихання на 01.01.2019 року складає 5539,6 га з 19466,6 га всієї площі, наданої в постійне користування (28%) або з 13784,7 вкритих лісом - 40,2%. Лісовою охороною за ослабленими, пошкодженими лісами, осередками хвороб та шкідників, ведеться постійний нагляд. Для зменшення осередків шкідників та хвороб щороку плануються заходи із обробітку лісів, але, у зв’язку із відсутністю фінансування у попередні роки, ці заходи вже протягом п’яти років не проводились. І, як наслідок, площа лісів, вражених шкідниками, невпинно зростає. Це призводить до збільшення лісових насаджень, які всихають. У таких насадженнях відповідно до Санітарних правил плануються рубки. В 2018 році по підприємству проведено 205,4 га санітарних вибіркових рубок, на 2019 рік заплановано проведення санітарних вибіркових рубок на площі 231,1 га. По підприємству проводяться обстеження лісових насаджень державною лісовою охороною та представниками Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист».

Головний лісничий Тарасенко О.П.