У Великокопанівській ОТГ вчилися складати бюджет громади з гендерно-орієнтованим підходом

Дата: 14.03.2019 15:52

Національний Демократичний Інститут працює над підвищенням рівня залучення жінок у процеси прийняття рішень та громадське життя в цілому.

У рамках Програми DOBRE НДІ має декілька напрямків роботи, а саме: навчання місцевих лідерів з питань ґендерно-орієнтованого бюджетування (ҐОБ), проведення тренінгів для жінок з розвитку лідерських навичок, підвищення громадського розуміння переваг політичної участі жінок, розбудова міжпартійної та міжсекторної мережі жінок-лідерок.

З 12 по 13 березня 2019 року в Великокопанівській сільській бібліотеці відбувся тренінг з Гендерно-орієнтовного бюджетування. На захід було запрошено представників Великокопанівської ОТГ.

За два дні учасники дізналися та навчилися, як правильно визначати пріоритети громади, формувати бюджети з врахуванням потреб жінок та чоловіків, розглянули на прикладах, як потрібно враховувати потреби всього населення, під час створення місцевих програм чи написання проектів.

Але найголовніше, що донесли до слухачів тренерки, це те, що саме від гендерно-орієнтовного підходу складання бюджету виграє громада.

Було важко ламати власні стереотипи і змінювати власне бачення вирішення тієї чи іншої проблеми під час тренувальних вправ, але вони пройшли досить цікаво та весело.

Тренінг приніс  користь та позитивні враження, тому чекаємо на наступну зустріч.