7 фактів про вакцинацію, які можуть врятувати ваше життя

Дата: 26.04.2019 09:57

24-30 квітня - Світовий тиждень імунізації

Цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров’я визнала відмову від вакцинації глобальною загрозою людству. Наразі в Україні є достатньо вакцин проти всіх 10 захворювань за Календарем щеплень, а колективного імунітету (коли вакциновані 95-97% населення) - немає проти жодного. За час масштабного спалаху кору, що триває з літа 2017 року, захворіли 100 тисяч українців, 36 померли.

Факт 1: Вакцинація - це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб

Факт 2: Терміни вакцинації, визначені Календарем, гарантують максимальний захист
Коли і з яким інтервалом вакцинуватись - визначено національним Календарем профілактичних щеплень.

Факт 3: Дорослі теж мають вакцинуватись - кожні 10 років, безоплатно
За національним Календарем профілактичних щеплень усі дорослі повинні вакцинуватись від дифтерії і правця. Вакцини проти цих хвороб формують імунітет на 10 років, тому важливо регулярно (кожні 10 років) робити щеплення.

Факт 4: Безоплатно вакцинуватись можна у “державних” медзакладах, з літа 2019 року - також і в приватних

Факт 5: Нині в Україні є абсолютно усі вакцини за Календарем.

Факт 6. Вакцини не викликають аутизм і не перевантажують імунітет
Вакцини для України за кошти Державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вони якісні і ефективні, мають гарантію якості (прекваліфікацію) Всесвітньої організації охорони здоров’я і широко використовуються у різних країнах світу.

Факт 7: Підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції - нормальні реакції організму на вакцину
Такі реакції організму пов’язані з механізмом дії певних вакцин і здебільшого тривають протягом одного-двох днів.

В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть.

Зверніться до лікаря, якщо:

почервоніння почалося через 2 дні після щеплення;
зона почервоніння збільшилася (більше ніж 5 см);
біль посилюється або почервоніння у місці ін’єкції збільшується через 3 дні;
температура виникла через 2 дні (або триває більше трьох днів).

Головний лікар КНП "ЦПМСД" Ірина Ковальова