Відзначення Дня пам’яті та примирення у Великих Копанях

Дата: 10.05.2019 13:26

8 травня 2019 року вся Україна і більшість країн Європи відзначають День пам`яті та примирення. Ця дата приурочена до дня капітуляції нацистської Німеччини – 8 травня 1945 року та присвячена пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старим – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Цей день встановлений задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих».

Відзначила цю дату і Великокопанівська громада. У стінах Великокопанівського Будинку культури було проведено тематичний вечір «Історія не має забуття, і в цьому – запорука перемоги!», на якому були присутні учні загальноосвітньої школи, вчителі та органи місцевого самоврядування.

На заході було згадано про Другу світову війну та її наслідки, вшановано пам`ять героїв: дідів, батьків, братів, рядових і офіцерів, тих, хто поліг смертю хоробрих, всіх, чиї серця обпалила війна, хвилиною мовчання.

На заході звучали пісні тих безсмертних років та твори про жагу до мирного життя. Колективи Будинку культури, а саме театр пісні «Максимум»,

народний хореографічний колектив «Віночок»,

дівочий вокальний ансамбль «Вишенька-черешенька»,

жіночий вокальний ансамбль «Лада»,

солісти вокально-естрадної студії «Легенда степу» та зразковий театральний колектив своєю творчістю мали на меті виховання в підростаючого покоління поваги до Захисників Вітчизни та любові до свого рідного краю.

У кожного з аматорів на грудях майорів символ Дня пам`яті та примирення, графічне зображення якого є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, а з іншого – кривавий слід від кулі.

Захід був покликаний на те, щоб віддати дань пам`яті загиблим, ніколи не забувати про їх вічний героїчний подвиг, рівнятися на незламний дух і патріотизм прадідів та передавати нащадкам ці знання.

Відділ культури, молоді, спорту, туризму

та охорони культурної спадщини