Вжиття заходів щодо законності реєстрації об’єкту нерухомого майна

Дата: 11.05.2019 11:59

Між Великокопанівською сільською радою та ПП Лащук О.В. 12.05.2008 року був заключений договір оренди, на земельну ділянку з кадастровим номером 6525080500:02:039:0006 площею 0,3515 га за адресою с. Великі Копані вул. Соборна (Леніна біля перехрестя з вул. Ноябрською (Листопадною), яка надавалася в оренду під розміщення магазину-складу будівельних матеріалів, термін дії договору оренди закінчився 11.05.2018 року.

У зв’язку з тим, що земельна ділянка використовувалася не за призначенням, будівництва на даній земельній ділянці на момент закінчення терміну дії договору оренди (11.05.2018 року) не було, то відповідно до рішення сесії Великокопанівської сільської ради за № 550 від 06.03.2018 року зареєстровано припинення дії договору оренди на дану земельну ділянку 15.05.2018 року.

Членами постійної депутатської комісії 13.06.2018 року було здійснено виїзд за адресою: с. Великі Копані, вул..Соборна для проведення обстеження земельної ділянки з кадастровим номером 6525080500:02:039:0006 по вул.Соборній (біля перехрестя з вул.Листопадною) розміром – 0,3515 га, яка надавалася в оренду ПП Лащук О.В під розміщення магазину-складу будівельних матеріалів терміном на 10 років (до 11.05.2018 року).

При візуальному обстеженні даної земельної ділянки комісією встановлено:

• на земельній ділянці розміщені декілька тимчасових споруд - металевих конструкцій та контейнер, в деяких із них зберігається тара – ящики,
  • капітальних будівель на земельній ділянці немає,
  • магазину-складу будівельних матеріалів немає.

Не погодившись із рішенням сесії сільської ради за № 550 від 06.03.2018 року припинити користування земельною ділянкою та повернути земельну ділянку орендодавцю у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому її було одержано в оренду - ПП Лащук О.В. звернувся до суду з заявою про скасування рішення сесії Великокопанівської сільської ради за №550 від 06.03.2018 року.

Рішенням Господарського суду Херсонської області від 14.11.2018 року (справа №923/502/18) Лащуку О.В. у задоволенні позову відмовлено повністю.

На момент реєстрації права власності на незавершене будівництво (06.11.2018 року), дія договору оренди землі була припинена і йшов судовий процес про відміну рішення про продовження терміну дії договору оренди. Заявник в той час ввів в оману реєстратора тим, що договір оренди землі чинний і таким чином здійснив реєстрацію майна, яке було зведене як тимчасові споруди з металоконструкцій.

Не зважаючи на всі ці нюанси, на сьогоднішній день Лащук О.В. веде себе недобросовісно: продовжує користуватися земельною ділянкою, не маючи на те законних підстав - вимагає з громадян, які заїжджають на цю земельну ділянку кошти для задоволення власних потреб.

На підставі вищезазначеного, в інтересах громади, сільська рада звернулася до Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області для вжиття відповідних заходів щодо законності реєстрації об’єкту нерухомого майна: незавершеного будівництва, недобудованого магазину готовністю 53% (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за індексним № 144098372 сформованим 06.11.2018 року реєстратором Каховської міської Ради, виконавчого комітету, Херсонської області за заявою Лащука Олександра Васильовича з р.№30931741 від 01.11.2018 року.

10.05.2019 року Головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області в присутності представника органу місцевого самоврядування – начальника відділу земельних відносин було здійснено виїзд на місце перевірки даного об’єкту  за адресою с.Великі Копані вул.Соборна (Леніна біля перехрестя з вул.Ноябрською (Листопадною). Лащук О.В. без свого адвоката відмовився спілкуватися з інспектором та надав координати адвоката.

22 травня 2019 року – перевірку даного об’єкта буде закінчено і буде встановлено факт законності реєстрації об’єкту нерухомого майна.

Чекаємо!

Земельний відділ