ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРА

Дата: 04.09.2019 14:26

Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура харчування вбережуть дитину від численних хвороб та зроблять її бадьорішою і уважнішою. Загальна кількістьь учнів, які повністю відмовляються від сніданку протягом навчання збільшується майже втричі – з 5,9% у 10-річних до 17,2% у 17-річних підлітків. У раціоні харчування школярів з’являється більше фаст-фуду, некорисних снеків та солодощів.

Ось кілька порад, які допоможуть скласти здорове меню:

? акцентуйте увагу на овочах???????????????? і бобових - вони складають майже половину об'єму денного раціону;

? стежте, щоби дитина щодня вживала фрукти???????????????? та ягоди (близько 1/6 від об'єму денного раціону)

? включайте молочні???? та кисломолочні продукти;

? у невеликих порціях вживайте цільнозернові продукти, насіння та горіхи;

? упродовж тижня готуйте рибу???? ( три і більше разів на тиждень) та м’ясо (переважно птиці і кролика), всього тваринні білкові продукти складають 1/6 від об'єму денного раціону;

?мінімізуйте кількість солі та цукру:

Сіль :
????для дітей 2-3 г на добу;
????для підлітків менше 5 г на добу;

Цукор:
????25-50 г на добу враховуючи фруктові цукри, які вживаються разом із фруктами;

? використовуйте корисні натуральні,
тобто, нерафіновані олії (оливкова, кукурудзяна, лляна, гарбузова, горіхова);

????Стежте за водним балансом школяра: дитина має отримувати достатньо рідини і пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги, але не менше 5-8 склянок чистої питної води щодня для дітей шкільного віку. Пам'ятайте, що сік, компот, морс, солодкій чай, кава, какао не заміняють чисту питну воду!

Головний лікар КНП "ЦПМСД" Ірина Ковальова