Як поводитись коли заблукав у лісі. Поради від спеціалістів Великокопанівського лісництва

Дата: 16.10.2019 11:35

Як поводитись коли заблукав у лісі
Найчастіше у лісі губляться грибники та діти. Це пов'язано з тим, що грибники сфокусовані на землі, а діти один на одному, і не помічають, що відбувається навколо.
Якщо ви зайшли в ліс і заблукали, дотримуйтесь порад:

Не панікуйте
Придушіть паніку і заспокойтеся.

Зупиніться та озирніться
Ви можете помітити місця, які вже проходили та повернутися у зворотному напрямку.

Визначте, де вихід з лісу
Подивіться на крони сосен. З південного боку гілок більше і вони довше.

Пошукайте просіку
Якщо вам пощастить, ви потрапите на просіку. Просіки можуть бути широкими або у вигляді засічок на деревах, спрямованих в одну сторону. У всіх країнах колишнього Союзу всі просіки спрямовані з півночі на південь і з заходу на схід. Шукайте перетин двох просік квартальним стовпом. Квартальний стовп — прямокутний дерев'яний стовп з засічками з чотирьох сторін. На засічках написані числа. Ці цифри позначають номери квадратів лісових насаджень. Північний напрямок вказують менші числа. Нумерація завжди йде з півночі на південь.

Зверніть увагу на звуки
Ви можете почути звуки шосе або людські голоси. Ідіть на них.

Орієнтація за часом
У північній півкулі о 7 годині сонце вказує на схід, о 13 годині — на південь, о 19 годині — на захід.
Якщо дані методи не допомагають дзвоніть 101.
Не губіться, приємного вам відпочинку в лісі.

Інженер з охорони праці Хоменко І.Ю.