Звіт  про результати опитування жителів Великокопанівської ОТГ щодо якості освітніх послуг

Дата: 25.11.2019 13:10

Звіт

про результати опитування жителів Великокопанівської сільської об’єднаної територіальної громади щодо якості освітніх послуг (загальна середня освіта)

Послуга для удосконалення була обрана серед чотирьох напрямів, якими жителі громади  найбільш невдоволені. Відповідний план розробляє робоча група у складі 14  представників Великокопанівської сільської ради та її виконавчих органів,  в.о.старости, комунального підприємства, освіти, культури, медицини,  молоді, депутатів, ГО «АКТИВНА ЖІНКА».

Оцінка якості послуги жителями громади є важливим показником успішності її удосконалення. Для визначення громадської думки передбачені регулярні опитування жителів громади щодо якості послуги. Результати таких опитувань дозволять надавачам послуг своєчасно виправляти недоліки та розвивати успіх враховуючи всі коментарі та пропозиції.

Методологія опитування

Тематика опитування: Дослідження громадської думки щодо якості освітніх послуг у Великокопанівській ОТГ.

Мета опитування - з'ясувати думку жителів Великокопанівської ОТГ щодо якості освітніх послуг у громаді.

Генеральна сукупність складається із жителів 3 (трьох) населених пунктів, які користуються даною послугою с-ща Абрикосівка, с. Великі Копані та с. Добросілля .

Розмір генеральної сукупності – 7434 осіб (3291жилих домогосподарств).

Розмір вибірки - 429 осіб (308 жилих домогосподарств).

Теоретична похибка вибірки при рівні достовірності 0,95 складає 5%, дизайн-ефект не враховувався.

Оголошення про проведення опитування розміщено на офіційному сайті ОТГ, сторінках Facebook, Інстаграм.

Опитування проводили працівники Великокопанівської сільської ради, відділу культури, молоді, спорту, туризму та охорони культурної спадщини  Великокопанівської сільської ради, відділу освіти Великокопанівської сільської ради  Перед проведенням опитування дані працівники пройшли навчання та отримали інструкції .

Строки проведення опитування: з 06.11.2019 р. по 12.11.2019 р. Опитування проводилось  шляхом особистих інтерв’ю з респондентами за місцем їх проживання з використанням автоматизованої системи опитувань DOBRE.Pytannya та методом опитування з використанням  друкованих анкет та вводу цих данних після 18.00.

Стать опитуваних ( вказує інтерв’юер)

Чоловіча

Жіноча

155(36%)

274(64%)

Вік опитуваних (вказує інтерв’юер )

молодше 17

60 і старше

32(7%)

24(6%)

235(55%)

131(31%)

7(2%)

1. Загалом наскільки Ви задоволені чи незадоволені освітніми послугами, які надають школи Вашої громади?

Дуже не задоволений (-а)

Радше незадоволений (-а)

Радше задоволений (-а)

Цілком задоволений (-а)

Важко відповісти

Відмовляюсь відповідати

30 (7%)

62 (14%)

179 (42%)

108 (25%)

46 (11%)

4 (1%)

2. Як Ви загалом оцінюєте роботу вчителів у школі, яку відвідує Ваша дитина (діти) або родичі?

g

погано

скоріше погано

посередньо

скоріше добре

добре

5 (1%)

12 (3%)

170 (40%)

74 (17%)

155 (36%)

11 (3%)

2 (0%)

3. Чи цікавитесь Ви тим, що відбувається у освітньому закладі, який відвідує Ваша дитина (діти) або родичі?

не цікавлюсь взагалі

скоріше не цікавлюсь

скоріше цікавлюсь

дуже цікавлюсь

13 (3%)

33 (8%)

245 (57%)

114 (27%)

22 (5%)

2 (0%)

4. Чи приймаєте Ви безпосередню участь у заходах, які організовує Ваш освітній заклад?                  (крім батьківських зборів)

Варіанти відповідей

Так приймаю, допомагаю в організації

лише приймаю участь

не приймаю жодної участі

125 (29%)

186 (43%)

118 (28%)

5. Як Ви оцінюєте матеріально-технічну базу школи, яку відвідує Ваша дитина (діти) або родичі?

дуже добре

задовільно

не задовільно

59 (14%)

220 (51%)

75 (17%)

69 (16%)

6 (1%)

Висновки

1. Всі опитані проживають в приватній оселі, 64% опитаних – жінки, 36% - чоловіки. Вік опитаних : молодше 17  (7%); 17-25( 6%); 25-40(55%); 40-60( 31%); 60 і старше(2%)
  2.  Освітніми послугами, які надають школи нашої громади – Цілком задоволений – 25%, Радше задоволений (-а) – 42%, Радше незадоволений (-а) – 14%, Дуже незадоволений (-а) – 7%, Важко відповісти – 11%, Відмовляюсь відповідати – 1 %
  3. Роботу вчителів у школі оцінюють – Скоріше добре – 17%, Добре – 36%, Посередньо – 40%, Скоріше погано – 3%, Погано – 1%, Важко відповісти – 3 %, Відмовляюсь відповідати – 0%
  4. Зацікавленість тим, що відбувається у освітньому закладі, який відвідує дитина або родичі  – Дуже цікавлюсь - 27 %, Скоріше цікавлюсь  - 57%, Скоріше не цікавлюсь  - 8 %, Не цікавлюсь взагалі  - 3%, Важко відповісти – 5 %, Відмовляюсь відповідати – 0%.
  5. Безпосередня участь у заходах, які організовує освітній заклад (крім батьківських зборів) – Так приймаю, допомагаю в організації – 29 %, Лише приймаю участь – 43 %, Не приймаю жодної участі – 28 %.
  6. Оцінювання матеріально-технічної бази школи, яку відвідує дитина або родичі – Дуже добре – 14%, Задовільно – 51%, Не задовільно – 17 %, Важко відповісти – 16%, Відмовляюсь відповідати – 1%.

Основними коментарями та пропозиціями є :

• створення різноманітних цікавих  гуртків, таких як театральний,вокалу, хореографічний, авіамоделювання, ремесло для хлопчиків, спортивного напряму;
    • додаткові заняття з вивчення іноземних мов;
    • створення музичної школи;
    • проведення цікавих позашкільних заходів, КВК, вечорниці, спортивні змагання;
    • покращення матеріально-технічної бази закладів освіти;
    • відміна другої зміни;
    • впорядкування шкільного стадіону;
    • шкільні туалети зробити більш привабливими та зручними, добудувати

Проведення наступного  опитування планується під час реалізації плану удосконалення надання освітньої послуги в Великокопанівській ОТГ.