Великокопанівська сільська територіальна громада

Херсонської області

ЗАПРОШЕННЯ ГРОМАД 3-ОЇ КОГОРТИ ДО ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРС ПРОЄКТІВ: «МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАД»

Дата: 11.02.2020 14:18
Кількість переглядів: 489

Фото без описуДАТА ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ: 10 лютого 2020 року

ДАТА ЗАКІНЧЕННЯ ПОДАННЯ ПРОЄКТНИХ ЗАЯВОК НА КОНКУРС: 10 березня 2020 року. ЗАПРОШЕННЯ ГРОМАД 3-ОЇ КОГОРТИ ДО ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРС ПРОЄКТІВ: «МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАД»

ГО «Громадський центр «Нова генерація», виконавець проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який впроваджується у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) запрошує місцеві громадські організації, ініціативні групи та молодіжні ради з п’яти громад 3-ої когорти, які є партнерами програми DOBRE у Херсонській області (Великокопанівська ОТГ, Високопільська ОТГ, Новорайська ОТГ, Станіславська ОТГ, Тавричанська ОТГ) подати заявки на участь у конкурсі проєктів «Місцеві ініціативи для розвитку громад».

Мета конкурсу. Активізація мешканців громад та залучення їх до прийняття рішень і реалізації розвиткових ініціатив у громадах – необхідна складова як посилення спроможності громад, так і успіху реформи децентралізації в цілому. За час роботи у партнерстві з програмою DOBRE у громадах з’явилися місцеві організації та ініціативні групи, які пройшли навчання, отримали консультаційну підтримку і стали здатні розробити і втілити ідеї, що відповідають потребам громади і мають потенціал залучити мешканців до вирішення важливих життєвих питань у громадах. У 2018-2019 роках місцеві громадські організації та ініціативні групи виконали проекти, які принесли громадам нові простори для спілкування та креативних проєктів, започаткували нові практики: екологічні ініціативи, соціальні послуги, нові медіа для громади, заходи для залучення мешканців з усіх сіл громади, зміцнення туристичного потенціалу громад та безпекові активності. У 2020 році проєкт «Місцеві ініціативи для розвитку громад» має на меті підтримати організації та ініціативні групи, які зосередяться на реалізації проєктів, які допомагають активізувати мешканців, просувають механізми участі громадян у прийнятті рішень, включають різні групи населення до конструктивного діалогу та взаємодії між собою та органами влади для вирішення проблем громади.

У процесі впровадження цих ініціатив виконавці зможуть підвищити свої навички виконання проєктів та посилити свою організаційну спроможність.

Завдання конкурсу – активізувати місцеві об’єднання громадян, місцеві громадські організації, молодіжні та ініціативні групи; надати можливість мешканцям громад взяти на себе відповідальність за принесення позитивних перетворень, показати конкретні і видимі результати згуртованої роботи мешканців громад.

Напрямки проєктної діяльності. Ідеї проектів мають відповідати пріоритетам включеним до стратегій розвитку громад, розроблених спільно з програмою DOBRE та бути націленими на конкретні потреби мешканців. Перевагою проектів буде залучення мешканців до розвитку громад, активізація тих груп, які дотепер були менш активними. Важливими елементами проєктів повинні бути оцінювання потреб в тих чи тих ініціативах, колегіальне і демократичне прийняття рішення про проєкт, участь мешканців у плануванні та впровадженні проєктів.

Проєктна діяльність може включати, але не обмежуватись, такими темами:

- Згуртування громади та активізація мешканців на користь громади;

- Промоція наявних у громаді механізмів участі мешканців у прийнятті рішень;

- Започаткування в громаді нових соціальних практик та послуг;

- Захист довкілля, розвиток екологічного мислення і практик;

- Нові ЗМІ для громади (навчання + створення медіа-продукту);

- Інформаційно-просвітницькі кампанії, спрямовані на вирішення проблем в громаді;

- Неформальна освіта для дорослих та молоді; - Захист та просування прав людини (зокрема вразливих груп);

- Здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності місцевих органів влади;

- Налагодження комунікації та взаємодії між громадськістю і місцевими органами влади.

Залучення мешканців з різних населених пунктів громади до проєктної діяльності буде перевагою. Також перевага надаватиметься проєктам, які передбачатимуть використання наявних у громаді механізмів участі громадян у прийнятті рішень.

Заявки можуть подавати зареєстровані місцеві громадські організації та об’єднання громадян, ініціативні групи громад, включно із молодіжними організаціями чи радами, із громад-партнерів програми DOBRE третьої когорти. Кожен заявник може подати один і більше проєктів, але отримати підтримку для реалізації лише одного з них.

До конкурсу допускаються проекти, які будуть реалізовуватися кількома організаціями, а також проєкти міжмуніципального співробітництва.

Подані на конкурс проєктні заявки не можуть мати на меті виключно зміцнення матеріально-технічної бази комунальних, державних або приватних установ, підприємств та організацій. Усі товари і послуги, забюджетовані у проєкті, повинні бути чітко прив’язаними до проєктної діяльності та використовуватися задля досягнення цілей проєкту.

Бюджет проєктів. Максимальний розмір підтримки для проєктів з однієї громади – еквівалент 5000 доларів США. У разі відсутності якісних заявок, які відповідають усім критеріям, може бути прийняте рішення про нефінансування жодного проєкту з громади. Заявник повинен надати власний внесок у виконання проєкту у розмірі не менше 10% від загального бюджету проекту. Власний внесок може бути як у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими мешканцями. У проекті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 30% (комунальні, зарплата координатора проекту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу тощо).

Тривалість проєктів – до 3-ох місяців (1 квітня – 30 червня 2020 року).

Відбір проєктів. Проєктні заявки розглядатимуться в 2 етапи. Конкурсна комісія в Херсонській області, до складу якої входитимуть представники ГО «Громадський центр «Нова генерація», експерти партнерських організацій та програмні спеціалісти DOBRE, рекомендує фіналістів. Остаточне рішення про підтримку проєктів приймають відповідальні особи центрального офісу програми DOBRE.

Критерії оцінки:

- Обґрунтованість потреби проєкту (0-5);

- Відповідність стратегії громади (0-3);

- Використання наявних механізмів участі громадян буде перевагою (0-5);

- Кількість людей, які залучені до планування і впровадження проєкту (0-3);

- Залучення до реалізації проєкту мешканців різних населених пунктів у громаді (0-3);

- Конкретні результати проєкту (0-3);

- Довгостроковий вплив на громаду (0-3);

- Потенціал проєктної команди (0-3);

- Реалістичний робочий план (0-5);

- Раціональне використання коштів (0-5);

- Попередній досвід впровадження громадських ініціатив (0-3);

- Спроможність організації чи ініціативної групи – бал ARC.

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені форми заявки і бюджету (додаються), а також документи, які підтверджують власний внесок.

Заявки (у форматі Word і Exel (для бюджету) та відскановані у форматі PDF) приймаються на електронну адресу: newgener93@gmail.com з темою листа «Конкурс проєктів _НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ_НАЗВА ОТГ»

Заявки від громад 3-ої когорти приймаються до 23 год. 59 хв. 10 березня 2020 року. Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу: fkv200479@gmail.com або за телефоном: +38 (050) 399 77 09.

Контактна особа – Філенко Костянтин, грантменеджер ГО «Громадський центр «Нова генерація».

Завантажити Умови конкурсу, Форма заявки, Форма бюджету, Поширені запитання та відповіді


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь