Вічна пам'ять нашому земляку, воїну, який підняв український прапор над Донецьким аеропортом

Дата: 21.04.2020 10:21

Воїну, який підняв український прапор над Донецьким аеропортом, нашому земляку із Великокопанівської ОТГ, старшому солдату 93-ої окремої механізованої бригади,  старшому сержанту Болдиреву Олексію Вікторовичу із позивним "Малиш", 18 квітня 2020 року мало б виповнитися 33 роки.

Він загинув 9 грудня 2015 р. близько 15:30 год, поблизу селища Опитне Ясинуватського району під Донецьком, під час переміщення між опорними пунктами, внаслідок підриву БМП-2 на невідомому вибуховому пристрої.

Слава і вічна пам'ять героєві…

У книзі пам’яті полеглих за Україну  враховані всі бойові та більшість не бойових втрат, яких зазнала Україна під час проведення АТО та ООС, серед яких і Олексій Болдирев -http://memorybook.org.ua/2/boldyriv.htm

Народився Олексій 18 квітня 1987 року в селі Великі Копані Херсонської області. 2004 року закінчив школу, пройшов службу в школі сержантів у місті Васильків. Протягом 2005—2011 років проходив контрактну службу в Житомирській області, пізніше — у Херсонській (с. Чорнобаївка) та в Києві.

З 2012-го — технік-начальник приймального радіовідділення, начальник радіостанції. У часі війни — старший сержант, снайпер, головний сержант взводу — заступник командира взводу 3-ї роти 1-го батальйону, 93-тя окрема механізована бригада.

З жовтня 2014 року виконував військовий обов'язок у зоні бойових дій, учасник оборони Донецького аеропорту. Став відомий тим, що під обстрілами підняв український прапор над Донецьким аеропортом.

9 грудня 2015 року в другій частині дня поблизу селища Опитне Ясинуватського району під час переміщення між опорними пунктами на вибуховому пристрої підірвалась БМП-2. Тоді загинули двоє військовиків — Олексій Болдирев та Іраклій Кутелія, 7 військових зазнали поранень.

Похований герой у селі Великі Копані на Центральному кладовищі.

Указом Президента України № 170/2016 від 25 квітня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", Олексій Болдирев посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.

Серед нагород кіборга Олексія - медаль «Захиснику Вітчизни» (посмертно) та нагрудний знак «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

На честь Олексія Болдирева у селі Великі Копані названо вулицю іменем героя та у школі відкрито меморіальну дошку.