Долучайтеся до ініціативи, присвяченій 75-річчю Перемоги над фашизмом

Дата: 30.04.2020 12:58

На передодні 75-річчя Перемоги над нацизмом Великокопанівська сільська рада запускає ініціативу з хештегом, #Перемога75_ВеликокопанівськаОТГ, в якій запрошує взяти участь всіх жителів Великокопанівської громади.

Метою ініціативи є пригадати учасників бойових дій, зібрати артефакти та розповісти про жителів сіл Великі Копані, Добросілля та селища Абрикосівка, які взяли участь у подіях Другої світової (1939-1945 рр.), зокрема Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.). Прийде день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам’ять, світла пам’ять про незабутніх героїв, яку ми спільно збережемо!

Ініціативу розпочинаємо листом із фронту, який своїй дружині Надії написав Микола Євдокимович Чайковський:
«Здравствуй Надя, передаю я тебе низенький поклон. И пишу о том, что я жив-здоров, того и тебе желаю. Надя, я получил твое письмо в суботу вечером, но тебе пишу в воскресенье. Потому что думал написать и передать письмо Колей Щепелевым, но ничего не выйшло. Мы стоим сейчас на чеку – передали по радио, что Германия пошла на Киев. Еще не знаем правды, но нам сказали из палатки никуда не выходить – ждем указаний. Вот такие дела. Пока все, что будет дальше, напишу. До свиданья.
22.07.1941р.»
Через три дні у нього народилася донька - Таїсія.

Чайковська Таїсія Миколаївна

Але про те, що він став батьком, Микола Євдокимович так і не дізнався. Загинув у перший рік війни.

Якщо Ви володієте фото, листами, спогадами, публікаціями в газетах та ін. ваших рідних, напишіть про це на своїй сторінці та позначте у своєму пості хештег #Перемога75_ВеликокопанівськаОТГ.

Чекаємо на Вашу підтримку! Долучайтеся!