Увага! Пожежонебезпечний період!

Дата: 30.06.2020 14:35

Фото без описуУвага! Пожежонебезпечний період!

Охорона лісів та лісосмуг  від пожеж – обов’язок кожного громадянина.

У зв’язку з настанням високого класу пожежної небезпеки необхідно тимчасово обмежити відвідування населенням лісових масивів, в’їзду до них автотранспортних засобів.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

• На відпочинку у лісах та лісосмугах, розводити багаття;
  • Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів;
  • Відвідування населенням хвойних насаджень в період сухої та спекотної погоди;
  • Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів;
  • Палити, кидати непогашені сірники, недопалки, крім місць, які призначені для цих цілей;
  • Самовільне спалювання рослинності та їх залишків.

Кодексом України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність. Згідно зі статтею 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачається штраф на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів на громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів. Крім цього згідно зі ст. 245 Кримінального кодексу Україні за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем передбачена кримінальна відповідальність.

Наш спільний громадянський обов'язок - шанобливо ставитися до природи, дотримуватися Правил пожежної безпеки в лісах!
Нагадуємо - пожежу легше попередити, ніж загасити!

Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

Земельний відділ