Олешківський район, Херсонська область

Нам не забути днів війни

У четвер, 9 листопада,  в сільській  бібліотеці для  дітей  з метою виховання у учнів  патріотизму, поваги до історичного минулого Українського народу, вшанування пам'яті полеглих за незалежність Батьківщини  пройшла  година історії «Нам не забути днів війни». Захід  відвідали  учні  8 класу, кл. кер. Сокровищук  Л. І.. Почесними  гостями  на  заході  були    діти війни – Рябова З. І., Завгородня  К. І.. 73 роки  відділяє нас від тих днів, коли Україна була звільнена від  фашистських загарбників. Та скільки б не прошло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю.

Бібліотекар розповіла про історичний екскурс визволення України від фашистських загарбників. Саме в ході Другої світової війни 1941–1945 років на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. За підрахунками істориків, в результаті воєнних дій на території України загинуло понад 3 млн. радянських воїнів. У боях проти німецьких загарбників на території області полягли 34134   солдат і офіцерів. Під час  заходу  Зінаїда  Іллівна  розповіла  учням  про  окупацію  та  звільнення  села.  Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і  бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!