Великокопанівська сільська територіальна громада

Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів” відзначається сьогодні

Дата: 16.01.2021 10:13

Фото без опису

Сьогодні – Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів”. Україна вшановує захисників Донецького аеропорту.
16 січня з ініціативи самих Кіборгів, які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів.
Оборона Донецького аеропорту вже увійшла в історію України. Ця героїчна оборона, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.Всі ці дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.
У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших.  Серед них був і наш земляк та односелець Олексій Болдирєв.
Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких, на жаль, – посмертно.
За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.За стійкість, безстрашність і непереможність захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.
Слава Україні!!! Героям слава!!!
Пам’ятаємо!!! Шануємо!!!