Впровадженням телемедицини розпочинається рік у Великокопанівській лікарській амбулаторії

Дата: 19.01.2021 11:12

Комерційне неприбуткове підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Великокопанівської сільської ради отримало комплект телемедичного обладнання відповідно до програми Президента України «Допомога поруч!» та Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

Телемедичне обладнання дозволить зберігати діагностичні дані, проводити дистанційну діагностику, консультації пацієнтів, а лікарі первинної ланки зможуть швидко отримати фахову консультацію вузькопрофільних колег.

На даний час сімейні лікарі підвищують свої знання у сфері надання телемедичних консультацій.

Як працює телемедицина?

Пацієнт приходить в амбулаторію або викликає медпрацівника додому. Медпрацівник, скориставшись засобами телеметрії, знімає показники здоров'я пацієнта (тиск, кардіограму та ін.).

Програмне забезпечення засобів телеметрії інтегровано з хмарною платформою, де і зберігаються медичні показники.

З хмарної платформи вони передаються у медичну інформаційну систему (МІС) для збереження в електронній медичній карті пацієнта.

З електронною медичною картою навіть на відстані може ознайомитися сімейний лікар / терапевт / педіатр. Відповідно, він може зробити потрібні призначення, виписати електронний рецепт або ж, у разі необхідності, сформувати запит на телемедичну консультацію вузькопрофільного фахівця, наприклад, хірурга обласної лікарні.

Після узгодження запиту (призначення консультанта і часу консультації) фахівець обласної лікарні надає сімейному лікарю телемедичну консультацію в режимі реального часу або тільки у вигляді документа-укладення.

На підставі цього висновку сімейний лікар приймає рішення про лікування пацієнта: створює необхідні призначення, виписує електронний рецепт або приймає рішення терміново везти пацієнта до лікарні.

Висновок лікаря-консультанта «підшивається» в електронну медичну карту пацієнта і має юридичну силу.

Впровадження телемедицини на території Великокопанівської територіальної громади сприятиме осучасненню надання медичних послуг місцевим жителям.